Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Kreacja-Innowacja-Design w dniach 22-23 czerwca 2012 w Kielcach

Wydarzenie Kreacja-Innowacja-Design rozpocznie się 22 czerwca 2012 o godzinie 13:30. Do stolicy województwa przyjadą przedstawiciele szkoły designu w Padwie oraz organizatorzy międzynarodowych targów wzornictwa w Berlinie.
Wystawa wzorów nowych produktów opracowanych przez studentów Akademii Sztuk Pięknych będzie zwieńczeniem projektu realizowanego przez kilka miesięcy przez Kielecki Park Technologiczny.

Jak informuje dyrektor instytucji - Szymon Mazurkiewicz prace młodych artystów zostaną w profesjonalny sposób zaprezentowane, a ich autorzy będą mieli możliwość przedstawienia swoich pomysłów szerokiej publiczności. Dla studentów przygotowano warsztaty. Dzień designu w Parku zakończy piknik. Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Wzgórzem Zamkowym, którego częścią jest Design Centrum Kielce.

Strony_od_kielce_600.jpgProjekt "Design nowy wymiar komercjalizacji wiedzy", realizowany przez Kielecki Park Technologiczny ma zachęcić przedsiębiorców do współpracy z designerami. Na początek współpracę nawiązali studenci Instytutu Sztuk Pięknych UJK, Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.Na efekty ich pracy czekają przedsiębiorcy z Kieleckiej Fabryki Pomp, firm Rovese S.A, Northern Information Solutions Sp. z o.o., Trustee, SimpleOutsourcing.pl, 6 pixeli, Fabryki Porcelany "Krzysztof" Sp. z o.o. z Wałbrzycha oraz "Kolglass" z Kłodzko- Ustronie, HERGON s.c. z Krakowa, LIBET S.A. z Wrocławia.
Projekt współfinansowany jest z Programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pn. "Kreator innowacyjności- wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej".

Miejsce:
Kielecki Park Technologiczny
ul. Olszewskiego 6, Kielce
oraz
Design Centrum Kielce
Wzgórze Zamkowe

Więcej >>

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78