Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Sukces polskich projektantek na Koreańskiej Międzynarodowej Wystawie Kobiecych Wynalazków

Urząd Patentowy zgłosił do konkursu zorganizowanego w ramach Koreańskiej Międzynarodowej Wystawy Kobiecych Wynalazków – KIWIE 2012 trzy polskie projekty kobiece. Wszystkie zdobyły w konkursie medale.

Beforme – urządzenie dla kobiet w ciąży zaprojektowane przez Elżbietę Madej we współpracy z projektantem Robertem Majkutem zdobyło złoty medal. W konkursie do którego zgłoszono ponad 300 projektów przedmiotów zaprojektowanych przez kobiety dla kobiet, nagrodzono również pozostałe reprezentantki Polski - Filcowe torebki projektu Małgorzaty Kotlonek z firmy GOSHICO otrzymały srebrny medal, a zestaw Mleko i Miód autorstwa Anny Łoskiewicz oraz Zofii Strumiłło-Sukiennik z Beza Projekt, brązowy.


fot. Materiały prasowe
 

Międzynarodowa Wystawa KIWIE organizowana jest co roku przez Stowarzyszenie Koreańskich Kobiet Wynalazczyń (KWIA), przy wsparciu Koreańskiego Urzędu Własności Intelektualnej (KIPO) oraz Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest pani Mi-Young Han, Prezes KWIA oraz Światowego Stowarzyszenie Kobiet Wynalazców i Przedsiębiorców (WWIEA), która od wielu lat działa na rzecz promocji i rozwoju kobiet-wynalazców.

Ekspozycja kobiecej strony polskiego designu, którą koordynował Urząd Patentowy RP nosiła tytuł „In good shape” i odbyła się w dniach 3 – 6 maja w Seulu.


Mi-Young Han, prezes KWIA podczas ceremonii wręczenia nagród 6 maja 2012, fot. Materiały prasowe

Na wystawie zaprezentowano ponad 300 wynalazków i projektów kobiet z ponad 26 krajów (w tym m.in. Korei Południowej, Chin, Rosji, Egiptu, Arabii Saudyjskiej, Iranu, Tajlandii, Filipin, Słowenii i in.), które walczyły o Grand Prix oraz złote, srebrne i brązowe medale przyznawane przez niezależne jury.
Nagrodę dla Beforme przekazano na ręce Prezes Urzędu Patentowego RP, Pani Alicji Adamczak. Oficjalne wręczenie laureatom medali i dyplomów w Polsce odbyło się 16. maja br. w siedzibie Urzędu Patentowego.


Beforme, fot. Materiały prasowe

Zwycięski projekt – Beforme to dwu-funkcyjne urządzenie będące połączeniem stereoskopu i odtwarzacza mp3, które służy do słuchania muzyki i analizowania rytmu bicia serca matki i płodu. Urządzenie poza funkcją medyczną, odpowiada na potrzebę kontaktu matki z jej jeszcze nienarodzonym dzieckiem.

Beforme składa się z trzech zasadniczych elementów: słuchawek, korpusu oraz stetoskopu. Wyposażone w odpowiednie oprogramowanie pozwala na wykonanie analizy poprawności pracy serca matki i płodu. Urządzenie posiada również funkcję odtwarzania dźwięku/rytmu bicia serca i przedstawiania go na ciekłokrystalicznym ekranie w postaci wykresu. Dane zarejestrowane na odtwarzaczu z założenia można przesłać na komputer przez kabel USB lub na telefon za pomocą Bluetooth. Występuje w różnych wersjach kolorystycznych.

Urządzenie powstało dzięki współpracy dwóch firm Robert Majkut Design i Puffi Santel Intergalactico. Obecnie trwa etap prototypowania i mają miejsce rozmowy z potencjalnymi producentami urządzenia.

Więcej informacji:

Oficjalna strona KIWIE >>

Oficjalna strona Urzędu Patentowego RP >>


 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78