Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Wystawa designu holenderskiej grupy w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie

Holenderska grupa Droog Design pokazuje na Zamku Ujazdowskim wystawę designu, która obrazuje konceptualne podejście do designu. Grupa koncentruje się na samym zagadnieniu istoty przedmiotu użytkowego, czyli na ciągłym napięciu między jego funkcją a stroną estetyczną. Jak informują organizatorzy, Droog Design nie są zainteresowani wyłącznie projektowaniem przedmiotów. Grupa proponuje myślenie o designie w kategoriach nowych modeli współpracy i komunikacji oraz nowych rozwiązań biznesowych. Ich działania, które zacierają granice między sztuką a designem, są zawsze rodzajem aktualnego komentarza polityczno - społecznego i prowokują do szerszej dyskusji na temat roli i miejsca „zaangażowanego” designu we współczesnym świecie.
Zaproszeni do udziału w wystawie projektanci, to:Atelier Remy & Veenhuizen, Atelier Ted Noten, Ed Annink, Eric Klarenbeek,Erna Einarsdóttir, Luc d’Hanis & Sofie Lachaert, Maison Martin Margiela, Marian Bantjes, Marije Vogelzang, Mieke Gerritzen, Minale-Maeda, Roelof Mulder, Stefan Sagmeister, Studio Makkink & Bey.
Wystawa czynna jest od 18.10.2011 do 15.01.2012 w Centrum Sztuki Współczesnej na Zamku Ujazdowskim, Kurator: Renny Ramakers, Kurator ze strony CSW: Milada Ślizińska w ramach Laboratorium Przyszłości Akt 4 REGRESS PROGRESS
Więcej
 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78