Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Ekspozycja designu i zajęcia edukacyjne w dawnej wytwórni „Koneser” na warszawskiej Pradze

22 października 2011 roku w XIX-wiecznym budynku dawnej Rektyfikacji, wchodzącym w skład zespołu budynków pofabrycznych Koneser, Muzeum Narodowe w Warszawie rozpocznie nowy projekt edukacyjny poświęcony polskiemu wzornictwu współczesnemu. Porozumienie w sprawie udostępnienia Muzeum przestrzeni zabytkowego obiektu podpisali Beata Chmiel, Wicedyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Rafał Szczepański, Wiceprezes BBI Development NFI S.A., przedstawiciel inwestora realizującego projekt w Koneserze. Zgodnie z ideą sygnatariuszy listu intencyjnego zainicjuje to współpracę pomiędzy stronami, która zakłada również wspólne zorganizowanie konkursu na projekt koncepcyjny nowoczesnego gadżetu promującego inwestycję BBI Development NFI S.A. w Koneserze. „Współpraca będzie polegać na merytorycznym wsparciu projektu przez Muzeum i jego pracowników poprzez wspólne ustalenie kryteriów konkursowych, uczestnictwo w komisji konkursowej, rekomendowanie najciekawszych projektów oraz udzielenie przez Muzeum patronatu nad konkursem” – zapisano w liście.
Kooperacja pomiędzy MNW a inwestorem największego projektu deweloperskiego realizowanego obecnie na warszawskiej Pradze Północ wpisuje się w nową koncepcję aktywizacji i promocji dzielnicy przygotowaną przez miejscowe władze, zawierającą się w haśle: „Kreatywna Praga”. Dlatego przedmiotem konkursu będzie także opracowanie projektu koncepcyjnego znaku „Kreatywnej Pragi”.
Program edukacyjny poświęcony zbiorom wzornictwa z kolekcji MNW ma na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi odbiorców na „rzeczy pospolite”, stale obecne w codzienności, a jednak rzadko zauważane. Wykłady i warsztaty przybliżą publiczności specyfikę pracy designera, uwrażliwią na dobrej klasy wzornictwo i wykształcą umiejętność dostrzegania i doceniania go na co dzień.

Więcej

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78