Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Sukces polskich zespołów podczas światowych finałów Imagine Cup 2011

IC11_USA_Logo.jpg
Zespół Cellardoor zajął I miejsce w kategorii Game Design, Błażej Matuszyk - II miejsce w kategorii Game Design, a DemosceneSpirit III miejsce w konkurencji Interoperability podczas światowych finałów konkursu Imagine Cup 2011 rozgrywanych w Nowym Jorku.

Cellador to zespół studentów Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza. Zaprezentowali jury wirtualną książkę - interaktywną powieść „The Book of Elm”, łączącą elementy edukacyjne z prezentacją możliwości, które daje zastosowanie nowych technologii.
W kategorii indywidualnej IT Challenge laureatem drugiej nagrody został Błażej Matuszyk z Politechniki Poznańskiej – jury nagrodziło jego praktyczne umiejętności w zakresie wdrażania oraz konfigurowania oprogramowania.
Trzecie miejsce w kategorii Interoperability zajął zespół DemosceneSpirit z UAM za projekt Trident. Stworzyli oni system ostrzegania przed powodziami.
Za I miejsce laureaci otrzymali 8 tys. dolarów, za II miejsce 4 tys. dolarów, a za III - 3 tys. dolarów.
Dodatkowym polskim akcentem w tegorocznych światowych finałach Imagine Cup był udział prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego Beaty Bochińskiej jako jurora w kategorii Digital Media. IWP współorganizuje z Microsoft polskie finały konkursu Imagine Cup. W siedzibie IWP odbyły się finały w kategorii Software Design.
Pełna lista laureatów Imagine Cup 2011

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78