Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

W Łodzi rozpoczął się festiwal designu

Od dzisiaj (14 X)lodz_design_ok.jpg do 30 X br. w Łodzi trwa czwarta edycja Międzynarodowego Festiwalu Designu. Jego tematem przewodnim jest Amazing Life (Niezwykłe życie).
W ramach Programu Głównego zostali zaproszeni Agnieszka Jacobson-Cielecka z wystawą „Crumple Zone” oraz Oskar Zięta prezentujący „Underpressure”. Obie wystawy przedstawiają różne procesy projektowania, inspiracje, nietypowe materiały oraz sposoby w jakich artyści poszukują i gromadzą pomysły.
Na festiwalu zaprezentowane zostaną wystawy specjalne, które w sposób szczególny interpretują hasło festiwalu. Wśród nich są designerskie rowery zaprojektowane przez czołowych projektantów mody, takich jak na przykład Kenzo Takada i Agatha Ruiz de la Prada. Wydarzeniem w ramach festiwalu jest również Przegląd Portfolio – konfrontacja początkujących projektantów z dziennikarzami, kuratorami i doświadczonymi projektantami.
Dodatkowo w Łodzi prezentowanych jest 35 wystaw towarzyszących, przegląd szkół artystycznych (siedem polskich osiem z zagranicy) oraz finał konkursu make me!.
Program festiwalu dostępny jest na: lodzdesign.com/2010/
 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78