Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Food Design w Poznaniu

W dniach 13-14 września w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu odbędą się konferencja i warsztaty Food Design na temat projektowania żywności (udział jest bezpłatny).

Food_Design.jpgUczestnicy spotkania dowiedzą się, czy żywność można zaprojektować, jak zmieniają się nasze przyzwyczajenia i rytuały konsumpcyjne, czy zastawa stołowa może być jadalna? Zajęcia poprowadzą specjaliści z kilku krajów Europy w dziedzinie innowacji i Food Design. Roberto Verganti poprowadzi wykład „Innowacja oparta na designie w branży spożywczej: Jedzenie ma znaczenie”, warsztaty otwarte oraz wraz z Anną Meroni warsztaty zamknięte dla firm (15.09),
Marti Guixe „Food designing- O projektowaniu żywności”, Adam Tasi „Doświadczanie żywności i zapachów”, Katja Gruijters „Piękno jedzenia z natury”, Desiree Struijk „Doświadczenie multisensoryczne w branży spożywczej”.
Prace Martiego, nazywanego „ojcem Food Design” charakteryzują się poszukiwaniem nowego spojrzenia na produkty, projektowaniem żywności w zaskakującej formie, o nowych właściwościach, często mówiących językiem dowcipu, komentarza do rzeczywistości. Katja Gruijters opracowuje nowe produkty spożywcze i napoje w oparciu o tradycję, bliskie są jej tematy związane z kulturą jedzenia i zapobieganiem marnotrawstwu żywności. Desiree Struijk udowadnia, że działanie na wszystkie zmysły konsumenta, połączenie wrażeń wzrokowych, słuchowych, dotykowych, zapachowych i smakowych to cel nowoczesnego projektowania żywności. Z kolei Adam Tasi na konkretnych przykładach znanych marek pokazuje jak ważne jest projektowanie zapachu w tworzeniu nowych produktów spożywczych.
Organizatorem warsztatów jest Pro Design na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
Aby wziąć udział w konferencji i warsztatach, wystarczy wypełnić formularz online: www.pro-design.com.pl/formularz

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78