Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Dwie nagrody red dot dla prac związanych z Polską

reddot.jpgDwie prace związane z Polską zdobyły nagrody w konkursie red dot 2009 – obie w kategorii Communication design. Są to wystawa „My, berlińczycy! Wir Berliner! Historia polsko-niemieckiego sąsiedztwa” oraz oprawa graficzna stacji telewizyjnej TVN Warszawa.
Wystawa przygotowana przez Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie, we współpracy ze Stadtmuseum Berlin i Muzeum Narodowym w Poznaniu, została nagrodzona w dziedzinie Information design/public space. Oprawę wystawy przygotowała Grupa Projektowa Ptasia 30 z Poznania. Jury doceniło konsekwentną ideę wykorzystania słów i liter w trójwymiarowej przestrzeni, jako zwartego elementu designu.
Jury doceniło w oprawie graficznej TVN Warszawa dynamikę i różnorodność grafiki, która oddaje ducha miasta: niejednolitą, rozproszoną tożsamość Warszawy, której mieszkańcy to często przyjezdni. Autorem oprawy jest monachijska firma Velvet Mediendesign GmbH.
Red dot jest obecnie największym konkursem designerskim na świecie, w którym bierze udział blisko 12 tysięcy firm i podmiotów z ponad 60 krajów. Nagroda red dot przyznawana jest w trzech kategoriach: produkt, komunikacja i koncept. Zwycięskie produkty i projekty wystawiane są co roku w muzeum red dot w Essen oraz publikowane w prestiżowym katalogu.
Więcej informacji o konkursie na stronie WWW.red-dot.de.
 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78