Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Unpolished – polski design w Brukseli

Warszawa, 21.09.2009
Na trwającym od 10 września festiwalu DESIGN SEPTEMBER w Brukseli polscy projektanci pokazują swoje pomysły na nowoczesną interpretację motywów zaczerpniętych z naszej tradycji.

Polska wystawa „Unpolished – young design from Poland” wpisuje się w bardzo mocny i bardzo pożądany obecnie trend poszukiwania nowych i nowoczesnych sposobów wykorzystywania starych wzorów, idący znacznie dalej niż tylko powierzchowne zapożyczanie motywów folklorystycznych.

Pokazywane eksponaty łączą lokalną unikalność z uniwersalnymi, twardymi zasadami projektowania.
Zobaczyć można prace: Aze Design, Agnieszki Bar, Betonu, Dbwt, Gogo, Bogdana Kosaka, Kosmos Project, Agnieszki Lasoty, Malafora, Kariny Marusińskiej, Moomoo Architects, Bartosza Muchy, Puff -Buff Design, Joanny Rusin i Agnieszki Czop, Magdaleny Trzcionki, Oskara Zięty. To młodzi projektanci i pokolenie 30-latków, uznane za najbardziej interesujące. Dorastali i dojrzewali już po przełomie politycznym, potrafią nie tylko projektować, ale także wdrażać i promować swoją twórczość.

Wystawa odbywa się w prestiżowym Domu Aukcyjnym Pierre Bergé & associés od 10 września do 2 października 2009. Organizatorami są Instytut Polski w Brukseli i Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Kuratorzy: Agnieszka Jacobson-Cielecka i Paweł Grobelny.
kp/es
Więcej…

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78