Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Otwarcie Łódź Design Festival 15 października

Warszawa, 5.10.2009

W połowie października otwarty zostanie Łódź Design Festival 2009 organizowany przez Łódź Art Center.

W ramach festiwalu odbywać się będą wystawy, warsztaty, wykłady, spotkania z designerami i producentami, prezentacje firm, konkurs "make me!", pokazy filmów, przegląd szkół polskich i zagranicznych, happeningi na terenie miasta, a także imprezy muzyczne.

Kilka dni wcześniej, w piątek 9/10/2009 odbędzie się wernisaż Lo_la Designs, Zero Waste (2009) – wystawa prezentująca prace autorek wykorzystujących odpady powstałe przy procesie produkcji. Zero Waste to filozofia zachęcająca do przetwarzania surowców w taki sposób, aby w procesie produkcji powstawało jak najmniej odpadów.

Festiwal chce prezentować światowe trendy w zestawieniu z polskim wzornictwem. Ma na celu przedstawienie sylwetek polskich i zagranicznych designerów. Szczególnym wydarzeniem będzie spotkanie z guru światowej architektury Danielem Libeskindem, który weźmie udział w debacie towarzyszącej przeglądowi filmów o architekturze ArchFilmFest.

Oprócz tego w programie trzeciej edycji festiwalu zaplanowano wystawy kuratorskie Agnieszki Jacobson-Cieleckiej, Marka Cecuły oraz Tomka Rygalika, prezentujące przegląd i interpretację najciekawszych zjawisk w światowym designie. Każda z wystaw będzie się odnosić do głównego hasła festiwalu MY WAY.

Festiwal potrwa do 31 października.
kp/
Więcej…

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78