Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

if Product Design Award – rejestracja do końca września

Warszawa, 11.09.2009

Jeszcze tylko do końca września można rejestrować projekty w konkursie „if Product Design Award.” Nagrody "iF Product Design" przyznawane są od 1953 roku i - obok Red Dot - mają opinię jednych z najbardziej prestiżowych odznaczeń w dziedzinie wzornictwa użytkowego na świecie.

Nagrody „iF Product Design” przyznaje The iF Industrie Forum Design w Hanowerze. Produkty biorące udział w konkursie, są oceniane zarówno pod kątem innowacyjnego wyglądu, technologii, jak również przystępności dla użytkownika, jakości oraz ceny.

W międzynarodowym jury zasiadają projektanci i przedsiębiorcy. Produkty zgłaszają uczestnicy z kilkudziesięciu krajów. W ostatniej edycji z 2009 r. oceniono 2771 produktów – o 20,9% więcej niż w roku poprzednim.

W 2010 roku ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w marcu w Hanowerze w Niemczech.
W konkursach iF sukcesy odnoszą również Polacy. iF Product Design 2009 zdobył np. Z-drive, ekstrawagancki model pendrive’a firmy Starline zaprojektowany przez Polaków pracujących w poznańskim oddziale firmy. Choć produkcja urządzeń odbywa się w Chinach, właściciele firmy postawili na polskich projektantów i słusznie, ponieważ Z-drive to już trzeci ich wyróżniony projekt.

kp/es
Więcej...

Zobacz także:

Lampy z Polski na Macef w Mediolanie

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78