Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Warsztaty „ABCDESIGN” w Lublinie

Warszawa 01.09.2009

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają projektantów oraz studentów kierunków projektowania i architektury do udziału w warsztatach „ABCDESIGN”, od 14 do 19 września 2009.

Warsztaty Kultury to nowo powstała filia Centrum Kultury w Lublinie. Ich siedzibą jest postindustrialny obiekt, w którym przez wiele lat mieściły się Warsztaty Szkolne Zespołu Szkół Samochodowych. Teraz ma być zaadaptowany do potrzeb nowoczesnej instytucji kulturalnej. I taki jest cel warsztatów ABCDESIGN – projekty tej adaptacji.

Warsztaty dzielą się na cztery grupy, odpowiedzialne za najistotniejsze obszary przeobrażania miejsca.

1. Pierwsza grupa będzie pracować nad projektem pełnej identyfikacji wizualnej budynku
i jego otoczenia. Grupę poprowadzą projektant, profesor krakowskiej ASP Władysław Pluta i jego asystent Szymon Kiwerski.
2. Druga grupa zaprojektuje wnętrze z myślą o przekształceniu przestrzeni do celów wystawienniczych, teatralnych, koncertowych etc. Grupę poprowadzi architekt, projektant Svein Hatloy z BAS w Bergen (Bergen Arkitekt Skole).
3. Trzecia grupa będzie pracować nad koncepcją oświetlenia. Grupę poprowadzą projektanci i wykładowcy Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej ASP Paweł Mikosz oraz Michał Kracik.
4. Czwarta grupa będzie zajmować się koncepcją strony internetowej i bazy danych. Grupę poprowadzą projektanci Michał Pawlik (Mamastudio) oraz Grzegorz Wolański (Tekno-digital Mamastudio).

W warsztatach mogą wziąć udział młodzi projektanci oraz studenci ostatnich lat projektowania i architektury. Warsztaty są płatne.

Część edukacyjną będą stanowić wykłady poświęcone zagadnieniom poruszanym w ramach warsztatów. Wstęp na wykłady jest bezpłatny.
kp/es

Więcej...

Zobacz także:

InterflatDesign.pl
 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78