Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Lampy z Polski na Macef w Mediolanie

Warszawa, 31.08.2009
 

Małgorzata Ratajczak i Sebastian Szlabs, nie dość, że robią świetne lampy, to jeszcze umieją radzić sobie na rynku. Od 4 do 7 września będą się prezentować na targach wyposażenia wnętrz Macef w Mediolanie. Zostali zaproszeni przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Rzymie.

DSC03372.JPGMałgorzata Ratajczak ukończyła Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego na ASP w Poznaniu w 2000 roku. Sebastian Szlabs w tym samym roku obronił dyplom z malarstwa na Akademii Sztuk Wizualnych.

W 2004 roku utworzyli grupę projektową Emandes i tą marką sygnują autorskie kolekcje lamp diodowych – nastrojowych świetlnych rzeźb, głównie do nowoczesnych przestrzeni. Do swoich realizacji wykorzystują szkło optyczne i ozdabiają je misternymi, ręcznie wycinanymi wzorami. Bawią się technologiami. Mówią, że poszukują nowego wymiaru światła.

W 2006 roku zdobyli trzecią nagrodę w konkursie Luce In Movimento we Włoszech. Są także laureatami tytułu Krajowego Lidera Innowacji w kategorii Innowacyjna Firma w Wielkopolsce.

W 2008 roku Małgorzata otrzymała tytuł Lidera Innowacji za Innowacyjny Projekt z dziedziny Kultury za pomysł i zorganizowanie cyklu wystaw Viva LED. Prezentowane były m.in. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego i na Home Decor 2009 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W kwietniu bieżącego roku na wystawie Euroluce podczas międzynarodowych targów Salone del Mobile w Mediolanie duet Ratajczak & Szlabs zaprezentował swoje nowe lampy Swing. Classic, Pill. Na międzynarodowe targi wyposażenia wnętrz Macef 2009, które odbędą się 4 do 7 września również w Mediolanie, zostali zaproszeni przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Rzymie.
es/kp
Więcej o Emandes
Więcej o Macef

Zobacz  także:

Polak finalistą Jump the Gap

Nadchodzą kopenhaskie targi wzornictwa użytkowego

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78