Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Nadchodzą kopenhaskie targi wzornictwa użytkowego

Warszawa, 20. 08.2009

Od 27 do 30 sierpnia w Kopenhadze odbywać się będą Międzynarodowe Targi Mebli i Wzornictwa CODE 2009. Będą istotnym wydarzeniem pierwszego duńskiego tygodnia wzornictwa, łączącego wiele imprez związanych ze wzornictwem. Na targach pokazywane będą najnowsze projekty mebli, wnętrz i architektury. Ważnym momentem będzie prezentacja światowej nagrody designu INDEX.

Z Polski na Code’09 przyjadą m.in.: producent krzeseł biurowych PROFIm, przedstawiciele ASP w Poznaniu i Szkoły Wzornictwa Użytkowego w Szczecinie.

Na stoisku Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kopenhadze chętni będą mogli otrzymać wydawnictwo „Wartość dodana. Światowe wzornictwo z Polski”, przygotowane przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego jako katalog wystawy pod takim samym tytułem, która aktualnie odbywa się w siedzibie IWP w Warszawie. Jest to jednak przede wszystkim, napisana przez ekspertów, prezentacja polskiego współczesnego wzornictwa, jego kontekstów i mocnych stron.

CODE mają ambicję stać się największymi targami designu w Skandynawii. Impreza ściąga uznanych projektantów i architektów, a także promuje nowe talenty. Przez cały tydzień odbywać się będą imprezy dla masowej publiczności, wystawy, konferencje, dyskusje, warsztaty.

„Design zajmuje bardzo ważne miejsce w codziennym życiu Duńczyków. Wyrastamy w otoczeniu designerskich przedmiotów obecnych w naszych domach, a zatem design stanowi ważny element naszej tożsamości. Targi 100% Design w Londynie są najbliższe naszym duńskim, ale my musimy być o krok do przodu” - powiedziała Lone Ann Disch, szefowa targów.

kp/es

Zobacz także:
Konkurs „Pomysłowy Salon”
Imagine Cup 2009 - trzy polskie drużyny na podium

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78