Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Konkurs „Pomysłowy Salon” pod patronatem IWP rozstrzygnięty

Warszawa, 14.08.2009

Milena Sawa z Piły zdobyła pierwsze miejsce w konkursie „Pomysłowy Salon” ogłoszonym przez Meble Wajnert. Patronat nad konkursem objął Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

1__24_.jpgZwycięska praca to kolekcja mebli o nazwie Zhu zi bai jia zainspirowana pismem chińskim, czytamy w komunikacie prasowym organizatora. Pod tajemniczą nazwą kryją się kubistyczne kształty, które uwydatnione zostały poprzez zastosowanie bieli na siedziskach oraz oparciach i kontrastowej czerni stanowiącej ramę sof. Uwagę jury zwróciła meblościanka, która jest zarówno praktyczna jak i wyjątkowo designerska. Doceniono oryginalny efekt wizualny osiągnięty poprzez połączenie kolorystyki ścian z kolorem szafek.

1__10_.jpg

Zwyciężczyni otrzyma nagrodę w wysokości 4 000 zł, a na podstawie jej projektu zostaną przygotowane prototypy mebli, które zostaną zaprezentowane podczas Gali Finałowej.

1__6_.jpgKonkurs skierowany był do architektów, projektantów, studentów i biur projektowych. Jury wyłoniło zwycięzcę 23 lipca 2009 roku w Międzyborzu.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przesłanie projektu mebli salonowych w oparciu o jeden z dwóch zestawów konkursowych, na który składały się meble wypoczynkowe. Koncepcje zgłoszonych prac opierały się m.in. o motywy roślinne, muzyczne, formy kubistyczne, modernistyczne i minimalistyczne.

„Wszystkie nadesłane projekty charakteryzowały się świetnymi rozwiązaniami designerskimi i podejściem nakierowanym na funkcjonalność i wygodę użytkowników. Pozytywnie zaskoczył nas duży profesjonalizm i jakość nadesłanych prac– powiedziała cytowana w komunikacie Anna Wajnert, Dyrektor Zarządzający w Meble Wajnert sp. J.

Drugie miejsce przypadło Kindze Gajewskiej z Warszawy, a Wyróżnienie - Rafałowi Oleksikowi z Wolbroma. Z uwagi na wysoki poziom otrzymanych prac Organizator postanowił dodatkowo wyróżnić prace:
- Bartosza Haduch z Krakowa i Bartosza Kardaś z Jordanowa
- Lecha Borysewicza z Koszalina

W jury konkursu „Pomysłowy Salon” zasiedli:

  • Jacek Cynke - Ekspert Instytutu Wzornictwa Przemysłowego
  • Małgorzata Tomczyk – redaktor naczelna Dobre Wnętrze, Moje Mieszkanie i M jak Mieszkanie,
  • Justyna Smolec – szef stylistów Dobre Wnętrze,
  • Mariusz Malinowski - przedstawiciel portalu www.meble.pl,
  • mgr inż. arch. Andrzej Kwasek - przedstawiciel portalu www.w-a.pl,
  • Anna Wajnert-Wiśniewska – Dyrektor Zarządzająca Meble WAJNERT sp.j.
  • Krzysztof Wiśniewski – Dyrektor do Spraw Rozwoju Meble WAJNERT sp.j.

Gala laureatów połączona z prezentacją prototypów odbędzie się w październiku 2009 we Wrocławiu.

Więcej…

Zobacz także:

Imagine Cup 2009 - trzy polskie drużyny na podium 

Znamy laureata konkursu Young Design 2009 

Rusza program wsparcia polskiego wzornictwa Zaprojektuj Swój Zysk

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78