Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

Sukces Agnieszki Lasoty na mediolańskich targach design`u „I Saloni"

Warszawa, 30.04.2009

Polska projektantka Agnieszka Lasota jest wśród 10 najlepszych projektantów tegorocznych, mediolańskich targów design`u „I Saloni". Uznanie ekspertów tygodnika L`Espresso, który ogłosił ranking, wzbudziła wystawiana na targach praca p.t. „Meble z Pamięcią", doceniona już wcześniej na targach DMY w Berlinie.

Pozostałości odnalezionych, starych mebli zamknięte pieczołowicie w odpowiadających im szklanych formach, zatrzymują czas. Stara, nieretuszowana treść łączy się z nowoczesnym opakowaniem w jednej funkcji. Techniki nowoczesnych nośników obrazu przy użyciu elektrycznie polaryzowanego szkła pozwalają na podróż w przeszłość, przywołując czasy świetności. Szklany stół pełni swoją „stołową" funkcję będąc jednocześnie gablotą dla starego, drewnianego blatu i nóg stołu, który przeminął. Na szklanym, spolaryzowanym blacie wyświetlane obrazy utrwalają moment dawnej wspaniałości stołu - obiektu.

Agnieszka Lasota ukończyła wydział architektury wnętrz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, oraz podyplomowe studia w Instituto Europeo di Design w Mediolanie. Jest projektantką wnętrz restauracji, hoteli i sklepów w Polsce i Włoszech, autorką unikatowych mebli i wielu prac z pogranicza sztuki i designu.

Stół z kolekcji „Meble z Pamięcią" będzie można zobaczyć w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego na wystawie Wartość Dodana.
 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78