Strona główna » Centrum wiedzy

AKTUALNOŚĆ Z RYNKU

NOWY PROJEKT KURATORSKI MARKA CECUŁY

Object Factory II, The Art of Industrial Ceramics to niezwykle oryginalna, nowatorska wystawa dokumentująca nowe kierunki rozwoju ceramiki oraz ukazująca renesans tego medium w dzisiejszej sztuce i design.
Kuratorem wystawy jest światowej sławy polski artysta i projektant Marek Cecuła, który we współpracy z Dagmarą Kopalą zdolał zgromadzić ponad 200 prac pochodzących z 18 krajów, m.in. szwedzkiego artysty Kjell Rylander, amerykańskiego projektanta Ted Muehling, designerki Hella Jongerius z Holandii oraz polskiej artystki i projektantki Edyty Cieloch p.t. "Spanish Lace" która została wybrana do generalnej promocji tego artystycznego wydarzenia.
Wystawa prezentuje prace artystów, projektantów oraz przemysłu, które odzwierciedlają nowe trendy w sztuce ceramicznej XXI wieku.Ukazuje, jak artyści i projektanci współpracując z przemysłem tworzą nowe możliwości dla tego najbardziej tradycyjnego materiału. Ceramika od zarania dziejów jest pewnego rodzaju arbitrem w sprawach sztuki i technologii, pełni także rolę katalizatora dla ekonomicznego i kulturowego rozwoju.
15 października 2009 część wystawy Object Factory II z dodatkiem nowych prac z Polski i Wschodniej Europy zostanie zaprezentowana na LODŹ DESIGN 2009. ZAPRASZAMY!

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78