Strona główna » Projekty » Wystawy » re.produkt 2 - GDD10

RE.PRODUKT 2 - GDD10

12 czerwca – 31 lipca
Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1
czynne codziennie oprócz poniedziałków, 12-20 czerwca w godz. 12.00-19.00, potem 10.00-17.00.
WSTĘP WOLNY

logo_re_produkt_2_KOLOR.jpg

Kuratorem i projektantem wystawy jest młode polskie studio projektowe Knockoutdesign. Przy jej organizacji z IWP współpracowała Fundacja SPOT z Poznania.
Komisarz wystawy: Joanna Kaczorowska, IWP


Reduce - ogranicz,
Reuse - używaj wielokrotnie,
Recycle - odzyskaj
Trzy razy R, czyli reprodukty

Każdy eksponat wystawy "Re.produkt 2" wprawi nas w zdumienie. "To rzeczywiście można tworzyć użyteczne, estetyczne przedmioty nie niszcząc środowiska, w którym żyjemy?" - spytamy. Prezentowane eksponaty, samą swoją obecnością potwierdzają: - Tak, można. Pudełko z uszami - dowodzi, że kupione przez nas buty nie muszą być zapakowane w pudełko i jeszcze dodatkowo w torbę.

Mydło z przetworzonego oleju, w którym smażyły się falafele - może warto spróbować? Brzmi mało zachęcająco, ale intrygująco.

Dlaczego nie wybrać w sklepie kubków z biodegradowalnego tworzywa zamiast tych z plastiku?

Ekspozycja pokazuje trzy drogi prowadzące do powstania produktu zrównoważonego, czyli przyjaznego środowisku.

W dziale Reduce - ogranicz, znajdują się produkty, przy których powstaniu istotne było zminimalizowanie zużycia surowców i energii oraz zmniejszenie ilości odpadów.

Reuse - używaj wielokrotnie - gromadzi produkty powstałe w wyniku powtórnego użycia przedmiotów, które straciły swoją funkcję.

Recycle - odzyskaj - przedstawia produkty wykorzystujące powtórnie przetworzone materiały.

Dodatkowy dział Strategie - prezentuje firmy, których polityka i kultura organizacyjna sprzyjają pojawianiu się kreatywnych, proekologicznych rozwiązań?

Katalog Re.produkt2

 spot_mini.jpg

loga_word_male.jpg

Wystawa współfinansowana ze środków Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.