Strona główna » Projekty » Wystawy » re.produkt 3

RE.PRODUKT 3

2 czerwca - 4 września 2011
Sala im. Wandy Telakowskiej, Instytut Wzornictwa Przemysłowego
10.00 - 19.00 codziennie oprócz poniedziałków
Wystawa z audioprzewodnikiem
WSTĘP WOLNY

Organizator:
Instytut Wzornictwa Przemysłowego Sp. z o.o.
Ul. Świętojerska 5/7, 00-236 Warszawa

Współorganizator:
Fundacja SPOT.
www.spot.poznan.pl

Kurator: Knockoutdesign, www.knockoutdesign.eu
Współkurator: IWP
Komisarz: Ewa Cieślik, IWP
Scenografia i opracowanie graficzne: Knockoutdesign

 logo_re_produkt_3mini.JPG

 

 

Celem wystawy re.produkt 3 jest przedstawienie przykładów rozwiązań projektowych zmierzających do tworzenia zrównoważonych, przyjaznych środowisku produktów.

Wystawiane projekty podzielone zostały na 3 działy odzwierciedlające kategorie Koncepcji 3 R, na którą składają się trzy drogi prowadzące do opracowania zrównoważonego produktu // re-duce, re-use, re-cycle //.

Wystawa zamiast udawać, że prezentowane na niej idee i projekty są ostatecznymi rozwiązaniami »zielonego problemu«, ma prowokować publiczną dyskusję na temat zrównoważonego rozwoju w świecie designu.
Cykl życiowy każdego przedmiotu jest złożony i powiązany z wieloma towarzyszącymi mu procesami. Trudno więc jednoznacznie stwierdzić, które przedmioty są przyjazne środowisku. Te prezentowane na wystawie, oceniamy jako ciekawe próby zbliżenia się do realizacji produktu w pełni zrównoważonego.

Re.produkt 3 jest trzecią wystawą serii, powiększoną w stosunku do poprzednich. Zaprezentowane zostaną produkty codziennego użytku, z których większość powstała w przeciągu ostatniego dziesięciolecia.
Oprócz nich pokazane zostaną wybrane strategie firm charakteryzujących się nowatorskim podejściem do produkcji oraz ciekawą polityką wewnętrzną, które zbliżają się do realizacji idei zrównoważonego rozwoju.

 Relacja z otwarcia wystawy re.produkt 3

loga_word_male.jpg

Wystawa współfinansowana ze środków Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Więcej informacji