Strona główna » Projekty » Wystawy » Dobry Wzór 2009 - GDD09

DOBRY WZÓR 2009 - GDD09

9-19 lipca
Gdynia, Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym; Al. Zwycięstwa 96/98
czynne codziennie w godz. 10.00-20.00.

dobry_wzor.png

Tegorocznych laureatów i finalistów organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego ogólnopolskiego konkursu Dobry Wzór czyli najlepiej zaprojektowane produkty na polskim rynku 2009, można oglądać w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Są wśród nich: prawdziwie ekologiczna torba na zakupy, profesjonalny strój dla płetwonurków, rower dla niepełnosprawnych sportowców. Rzeczy estetyczne, wygodne, funkcjonalne i w dobrej cenie. Po prostu dobrze zaprojektowane produkty dostępne na polskim rynku.

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym zaprezentowane zostaną dobre praktyki wzornicze - przykłady sukcesów rynkowych produktów opracowanych we współpracy z projektantem. Instytut Wzornictwa Przemysłowego przygotował wystawę laureatów konkursu [b]Dobry Wzór 2009[/b], na najlepiej zaprojektowane produkty na polskim rynku. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Gospodarki.

Produkty biorące udział w konkursie, po wstępnej kwalifikacji, poddawane są dwuetapowej ocenie wzorniczej: przez ekspertów IWP i międzynarodowe jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele instytucji gospodarczych, instytucje i stowarzyszenia działające na rzecz innowacji, w tym poprzez wzornictwo, uznani projektanci. W audycie 2008 po raz pierwszy znalazły się produkty z branży odzieży i obuwia specjalistycznego. Monitoringowi nie podlegały natomiast: odzież rynkowa, grafika (z wyjątkiem stanowiącej element produktu), biżuteria i artykuły spożywcze. Ostatecznie eksperci Instytutu do I etapu konkursu wybrali 624 produkty, wśród nich: meble, oświetlenie, sprzęt AGD, sprzęt RTV/Audio/Video, sprzęt i akcesoria komputerowe, środki transportu i komunikacji, szkło i ceramika użytkowa, tkaniny, odzież i obuwie specjalistyczne, urządzenia sanitarne, materiały i akcesoria wykończeniowe wnętrz, narzędzia, zabawki i gry edukacyjne i rehabilitacyjne, artykuły sportowe i rekreacyjne.

Na wystawie są prezentowani laureaci w kategoriach strefa publiczna, strefa domu i strefa pracy, w tym laureat tytułu Wzór Roku 2009 - rower wyczynowy dla niepełnoprawnych sportowców autorstwa Jarosława Baranowskiego i zespołu projektowego Piotr Jarosz i Sławomir Krykier.

loga_word_male.jpg

Wystawa współfinansowana ze środków Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.