Strona główna » Projekty » Wystawy » Designer Roku 2012 Piotr Kuchciński

DESIGNER ROKU 2012 PIOTR KUCHCIŃSKI

kuchcinski_facebook.jpg

Piotr Kuchciński. Designer Roku 2012
5 - 8 marca 2013
arena DESIGN, Poznań
Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, Poznań

Organizatorzy:
Instytut Wzornictwa Przemysłowego Sp. z o.o.
Balma
Noti
 

Designer Roku, to tytuł jaki Instytut Wzornictwa Przemysłowego co roku nagradza najlepszego designera na polskim rynku. W 2012 otrzymał go Piotr Kuchciński.
Wystawa „Piotr Kuchciński. Designer Roku 2012” pokazuje to, z czego jesteśmy najbardziej dumni w współczesnym polskim wzornictwie – sukces współpracy designera i przemysłu. Najlepsze meble Piotra Kuchcińskiego są dopasowane do potrzeb polskiego rynku i globalnych odbiorców, świetnie sprzedają się w Polsce i na świecie, wpadają w oko, podobają się i ekspertom designu i zwykłym ludziom, którzy szukają na rynku dobrej kanapy czy ładnego i ergonomicznego krzesła. Sofy Tritos czy Bloc, meble gabinetowe Xeon, zestaw mebli 4You Mebli Vox czy fotel Fan Profi-m – to najlepsze przykłady nie tylko udanych wdrożeń, ale i mebli „przyjaznych człowiekowi”, odczytujących potrzeby różnych użytkowników i wychodzące naprzeciw ich estetycznym pragnieniom i aspiracjom.

Wystawa została przygotowana przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego i firmy Noti i Balma.

Piotr Kuchciński (ur. 1968) jest z wykształcenia inżynierem architektem. Początek jego kariery to praca w jednym z poznańskich biur architektonicznych, gdzie przygotowywał projekty urbanistyczne, koncepcje osiedli mieszkaniowych oraz budynków użyteczności publicznej. Dopiero po tym „architektonicznym wstępie” trafił do firm meblarskich. Ale to właśnie spojrzenie architekta pozwala mu tworzyć meble na wskroś uniwersalne, doskonale dopasowane do potrzeb rynku, a jednak z wyraźnym indywidualnym charakterem, zdominowanym przez skłonność do geometrycznych i uproszczonych form.
Od 2000 r. współpracuje z największymi polskimi producentami mebli - Noti, Balmą, Profim, Vox, Bejot. Na swoim koncie ma ponad 35 wdrożeń całych rodzin mebli biurowych, mieszkaniowych, tapicerowanych. Jest laureatem licznych nagród, uczestnikiem wystaw krajowych i zagranicznych.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego ma w swojej ponad 60-letniej tradycji promocję designu rozumianego jako sposób na rozwiązywanie problemów, w tym, w dostępnej dla siebie skali, problemów społecznych. Dlatego sposób myślenia i projektowania Piotra Kuchcińskiego jest nam szczególnie bliski

logo_plakat.jpg