Strona główna » Projekty » Wystawy » Designer roku 2009 - GDD10

DESIGNER ROKU 2009 - GDD10

12 - 20 czerwca 2010
Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny; Al. Zwycięstwa 96/98
czynne codziennie, w godz. 10.00-20.00
WSTĘP WOLNY

Komisarz wystawy Ewa Siemieńska, IWP
Scenografia i opracowanie graficzne Ergo Design

logo.jpg

Wystawa przynosi próbę odpowiedzi na tytułowe pytanie. Prezentuje produkty, które często mamy w swoich domach. A więc z jednej strony zaspokajają one nasze, klientów, potrzeby, a z drugiej przynoszą zysk producentom. Odkurzacz, mikser czy elektryczny czajnik Zelmera; fotelik samochodowy lub wózek dla dziecka z firmy Deltim; kanistry na oleje samochodowe Lotos - używamy ich na co dzień. W czym tkwi tajemnica ich sukcesu?

"Sukces rynkowy zależy od wielu czynników - mówi Andrzej Śmiałek, szef Ergo Design. - Obok potencjału producenta, dobrze sformułowanej strategii marketingowej i rozwiniętej sieci dystrybucji, kluczowa jest współpraca z kompetentnym zespołem projektantów i znajomość procesu rozwoju nowego produktu. Świadome nim zarządzanie na każdym etapie - od momentu formułowania założeń, przez koncepcję, projekt wzorniczy, wdrożenie, aż po wsparcie w miejscu sprzedaży - ułatwia osiąganie celów rynkowych". I aby tę teorię jak najbardziej przybliżyć odbiorcy, Andrzej Śmiałek zabiera nas w podróż po procesie projektowania na przykładzie wózka marki X-lander. Doskonała lekcja, wiedza w pigułce dla projektantów, producentów i konsumentów.

Dodajmy, że wystawa "Designer Roku" jest nagrodą w konkursie Dobry Wzór, który corocznie organizuje IWP i w którym wybiera i nagradza najlepsze produkty na polskim rynku. W ramach konkursu prezes IWP przyznaje nagrodę specjalną dla designera roku. W edycji 2009 laureatem został właśnie Andrzej Śmiałek i studio Ergo Design. "Po pierwsze za konsekwentne, wieloletnie projektowanie innowacyjnych produktów. Po drugie, za uwzględnianie w rozwiązaniach projektowych zarówno badań rynkowych, jak i ergonomicznych oraz dopasowanie produktów do przyszłych potrzeb klientów. I po trzecie, za profesjonalne zarządzanie procesem projektowania z pełnym zrozumieniem łańcucha życia produktu na rynku" - uzasadniała swój wybór Beata Bochińska, prezes IWP, wręczając nagrodę.

loga_word_male.jpg

Wystawa współfinansowana ze środków Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.