Strona główna » Projekty » Wystawy » Designer Roku 2009 Andrzej Śmiałek i Ergo Design

DESIGNER ROKU 2009 ANDRZEJ ŚMIAŁEK I ERGO DESIGN

12 lutego – 11 kwietnia 2010
Instytut Wzornictwa Przemysłowego, ul. Świętojerska 5/7, Warszawa
Sala tzw. Małpiarnia
10.00 -19.00 codziennie oprócz poniedziałków
WSTĘP WOLNY

Komisarz wystawy Ewa Siemieńska, IWP
Scenografia i opracowanie graficzne Ergo Design

logo.jpg

Wystawa „Designer Roku 2009: Andrzej Śmiałek i Ergo Design. Jak powstają chętnie kupowane produkty” to prezentacja laureata tytułu Designer Roku przyznawanego najlepszemu projektantowi przez prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w ramach corocznego ogólnopolskiego konkursu Dobry Wzór. Nagradzane są w nim dobrze zaprojektowane projekty funkcjonujące na polskim rynku.
Na monograficznej wystawie projektanta i jego zespołu można zobaczyć najciekawsze produkty zaprojektowane dla takich firm, jak Zelmer, Lotos czy Deltim oraz prześledzić cały nowoczesny proces powstawania nowego produktu.

Wystawa pokazuje rolę i znaczenie zespołu projektowego w procesie powstawania nowego produktu, co buduje przewagę konkurencyjną, m.in. poprzez stosowanie innowacji i tworzenie pożądanych wartości dodanych produktów. Podkreśla również rynkową funkcję wzornictwa przemysłowego.

W wystawie wyodrębniono trzy obszary:

  1. Strefa firmy (prezentacja ludzi Ergo Design i ich funkcji w zespole projektowym pokazuje, jak multidyscyplinarny jest proces rozwoju nowego produktu);
  2. Strefa produktów Ergo Design (każdy z obiektów z opisem, jakie oczekiwania producenta miał spełniać i jakie potrzeby odbiorcy zaspokajać; jakie zastosowano rozwiązania projektowe; jakie efekty przyniosły);
  3. Podróż po procesie powstawania nowego produktu na przykładzie wózka dla dzieci X-lander (od formułowania założeń, przez koncepcję, projekt wzorniczy, wdrożenie, aż po wsparcie w miejscu sprzedaży).

Andrzej Śmiałek urodził się w 1968 roku. Jest projektantem, managerem, nauczycielem akademickim. Współzałożyciel i dyrektor kreatywny Ergo Design.

Otwarcie wystawy Designer Roku 2009

 

Zobacz film o Ergo Design prezentowany na wystawie:

Zobacz broszurę z wystawy:

Designer Roku 2009 - Andrzej Śmiałek i Ergo Design

loga_word_male.jpg

Wystawa współfinansowana ze środków Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Anna Weresińska
Tel. (22) 860-02-85
e-mail: anna_weresinska

 

Katarzyna Rzehak
Tel. (22) 860 00 66
e-mail: katarzyna_rzehak