Strona główna » Projekty » Wystawy » Tomasz Rudkiewicz Designer Roku

17 grudnia 2008 - 20 lutego 2009
Instytut Wzornictwa Przemysłowego
sala Małpiarnia

Komisarz wystawy: Ewa Siemieńska

TR1_poster_07_male.jpg

Była to pierwsza wystawa z cyklu Dobrych praktyk wzorniczych, w ramach projektu kluczowego Zaprojektuj Swój Zysk.

Designer Roku to tytuł przyznawany najlepszemu projektantowi przez prezesa IWP, w ramach corocznego ogólnopolskiego konkursu Dobry Wzór, w którym nagradza się dobrze zaprojektowane projekty na polskim rynku.

Tomasz Rudkiewicz otrzymał tytuł Designer Roku 2007 za projekt drukarki fiskalnej Delio Prime firmy Novitus S.A., ale także za cały swój dorobek i wkład w rozwój i kształtowanie pozycji polskiego wzornictwa na świecie.

Monograficzna wystawa w IWP zaprezentowała możliwie pełny dorobek projektanta, różnorodność jego zainteresowań i umiejętności. Znalazły się na niej projekty z wielu, często odległych, dziedzin wzornictwa, dla różnobranżowych producentów polskich i zagranicznych, m.in.: środki transportu publicznego dla Volvo czy Solaris, sprzęt AGD dla Amiki, urządzenia fiskalne dla Novitus, detale do mebli dla Gamet. Były też lampy, które Tomasz Rudkiewicz projektuje najchętniej i robi to od początku swojej działalności.

Wernisażowi towarzyszył wykład Tomasza Rudkiewicza zatytułowany „Polski design – rola i funkcje.” Wykład odbył się w ramach warsztatów szkoleniowych w związku z programem Zaprojektuj Swój Zysk.

loga_word_male.jpg

Wystawa współfinansowana ze środków Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Tomasz Rudkiewicz Designer Roku