Strona główna » Projekty » Wystawy » Design w Kontenerach – GDD09

DESIGN W KONTENERACH – GDD09

Untitled_1_copy.jpg9-19 lipca
Gdynia, pl. Grunwaldzki
czynna codziennie, w godz. 12.00-19.00.

Kontenery symbolizują Gdynię jako miasto portowe. W tym roku na placu Grunwaldzkim stoi ich 21. To prawdziwe miasteczko designu, centrum Gdynia Design Days. Można tu oglądać wystawy polskich i zagranicznych studiów projektowych, odpoczywać w sferze relaksu, biesiadować przy designerskim stole, coś przekąsić w zaprojektowanym specjalnie barze, a dzieci zaprowadzić na warsztaty. Wszystkie wystawowe produkty można kupić.

12 kontenerów zajmują młode grupy projektowe: PaperDolls Design z Estonii, międzynarodowy Polygon i najliczniej reprezentowani Polacy: Alelale, Razy2, Limo, Wzorowo, OOdesign, 60bag, Kosmos Project, Lapolka, Kafti i Biuro Kreacja. W tym roku do GDD dołączyły: NOTI (znana polska marka meblowa), Studio Forma, Martela z oryginalnymi projektami mebli biurowych i do przestrzeni publicznych oraz gdańskie studio Jaga, pokazujące m.in. kolekcję słynnej Vitry.

W kontenerze dla dzieci czekają niezwykłe zabawki - butelki Y-Water projektu Yvesa Béhara. Pierwotnie służyły jako opakowania do pełnych witamin napojów. Puste są elementami, z których można budować najbardziej fantastyczne konstrukcje. I są przykładem mądrego projektowania. Przedmiot, zwykle wyrzucany, zostaje wykorzystywany po raz kolejny do kreatywnej zabawy indywidualnej albo zespołowej.

Na specjalnie zorganizowanych spotkaniach z projektantami i ludźmi designu, można popatrzeć, posłuchać i porozmawiać o zasadach projektowania.
Na pl. Grunwaldzkim można zobaczyć znany na całym świecie, a w Polsce zorganizowany dopiero po raz czwarty, multimedialny show Pecha Kucha! – show pomysłów, projektów i wypowiedzi w niezobowiązujących okolicznościach. Każdy uczestnik ma 20 sekund na pokazanie 20 slajdów, a wszystko związane jest z designem.

Z kolei 14 lipca w muszli koncertowej w plenerowym koncercie w ramach Jazz Ladies Festiwal wystąpi Nail Quartet, jedyny kobiecy kwartet jazzowy w Polsce.