Strona główna » Projekty » Wystawy » 21 design stories. Studia przypadków

21 DESIGN STORIES. STUDIA PRZYPADKÓW

1 czerwca – 5 września 2010
Sala im. Wandy Telakowskiej, Instytut Wzornictwa Przemysłowego
10.00 -19.00 codziennie oprócz poniedziałków
WSTĘP WOLNY

21_SD_logo_mini.jpg

Kuratorzy:
Kathryn Best,
specjalistka ds. zarządzania wzornictwem, autorka bestsellerowej książki „Design Management. Zarządzanie strategią, organizacją procesu projektowego i wdrażaniem nowego produktu” (2006), wykładowca na INHolland University.
Krzysztof Bielski,
Dyrektor Pionu Upowszechniania Wzornictwa,
Opieka merytoryczna:
Beata Bochińska,
Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego
Komisarz wystawy:
Kaja Kobylańska, Upowszechnianie Wzornictwa
Współpraca:
Małgorzata Kołtun
Scenografia i projekt elementów identyfikacji wizualnej:
Beata i Paweł Konarscy, Konarska-Konarski Design Studio

Wystawa „21 design stories. Studia przypadków” to prezentacja efektów udanej współpracy pomiędzy producentem a projektantem – 21 dowodów na to, że design równa się pewny zysk.
„21 design stories. Studia przypadków” to już trzecia wystawa dobrych praktyk wzorniczych organizowana przez IWP w ramach projektu Zaprojektuj Swój Zysk, współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Wystawa powstała z myślą o polskich przedsiębiorcach i producentach, którym chcemy przekazać, że świadome wykorzystanie potencjału wzornictwa może pozytywnie wpłynąć na profil firmy, przynosząc jej sukces biznesowy.
Na wystawie zaprezentujemy 20 zagranicznych produktów i usług obecnych na rynku nie dłużej niż 10 lat – 20 przykładów aplikacji wzornictwa, która wpłynęła na rentowność sprzedaży. Każdemu eksponatowi będzie towarzyszyć krótka historia jego powstania opracowana jako studium przypadku wg schematu: SYTUACJA/ PROBLEM (producenta) > ROZWIĄZANIE (poprzez aplikację wzornictwa) > REZULTAT (sukces rynkowy produktu, sukces biznesowy przedsiębiorstwa). Jako 21. szczególny przypadek chcemy zaprezentować stanowisko do pracy z komputerem w pozycji siedząco-leżącej, najnowszy produkt polskiej firmy PROFIm, owoc współpracy z IWP i Studiem 1:1, niezależnym studiem projektowym z Gdańska. Obecnie stanowisko jest na etapie przygotowywania do wdrożenia na rynek, na wystawie pojawi się dopiero w lipcu, po premierze w czasie finałów Imagine Cup 2010.
Obiekty zostaną zaprezentowane w 7 kategoriach uwzględniających różne konteksty współczesnego wzornictwa. W każdym przypadku podkreślone zostaną dominujące aspekty i wartości design, które wyróżniają produkt, zapewniając mu wysoki popyt na rynku.
Eksponatom będą towarzyszyć dane obrazujące potencjał polskiego przemysłu. Chcemy, aby polski przedsiębiorca, działający w konkretnej branży, mógł nie tylko potwierdzić swój wkład w rozwój gospodarki, ale także odnaleźć bardzo konkretną inspirację dla swoich dalszych działań.

Wśród eksponatów pojawią się m.in.

  • Wiatrak bezłopatkowy Dyson Air MultiplierTM, owoc czteroletniej pracy zespołu inżynierów i projektantów pod kierownictwem Jamesa Dysona, 2009
  • Rozdrabniarka do gałęzi ELIET NEO, proj. Studio PiliPili, 2008
  • Umywalko-toaleta W+W (Washbasin+Watercloset) firmy Roca S.A., proj. G&O Buratti, 2009
  • Lampa „eneloop” ENL-L1EX zasilana energią słoneczną firmy Sanyo Electric Co., Ltd., proj. Takuo Nomi, 2009

Katalog wystawy "21 Design Stories. Studia przypadków"

21 Design Stories. Studia przypadków


Katalog wystawy 6.13 MB

 

loga_word_male.jpg

Wystawa współfinansowana ze środków Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Więcej informacji