ZWYCIĘZCY 2010

Zwycięzcą krajowych finałów Imagine Cup 2010 w kategorii Projektowanie Oprogramowania został zespół FteamS z Politechniki Łódzkiej.

FteamS_2.jpg

Drużyna w składzie Grzegorz Glonek, Jacek Pintera, Magda Jonczyk, Tomasz Ciejka pod opieką merytoryczną Jarosława Koszuka pokonała podczas prezentacji cztery inne zespoły, które zakwalifikowały się do ścisłego grona finalistów. Fteams będzie reprezentować Polskę podczas zbliżających się finałów światowych Imagine Cup, które na początku lipca odbędą się w Warszawie.

FteamS podczas tego rocznych finałów zaprezentowało projekt interPeter – automatyczny tłumacz języka migowego umożliwiający osobom z niepełnosprawnością słuchową porozumiewać się z osobami słyszącymi w czasie rzeczywistym.

Poza prawem reprezentowania Polski na finałach światowych Imagine Cup 2010, Fteams otrzymała także nagrodę specjalną w wysokości 15 tysięcy złotych za zajęcie pierwszego miejsca w krajowych finałach konkursu ufundowaną przez Ministerstwo Gospodarki.
Podczas uroczystej gali krajowych finałów konkursu Imagine Cup wręczono także nagrodę dla najlepszego projektanta dla Magdy Jonczyk z zespołu Fteams ufundowaną przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Imagine Cup 2010

Informacji udzieli Ci:

Małgorzata Wrocławska-Sznejder
tel.(22) 860 01 60
e-mail: malgorzata_wroclawska@iwp.com.pl