ŚWIATOWE FINAŁY 2010

imagine_cup_2010_white.psd

Dzięki staraniom polskiego oddziału firmy Microsoft oraz Instytutu Wzornictwa Przemysłowego ogólnoświatowe finały konkursu dla młodych programistów Imagine Cup 2010 odbędą się w Warszawie. Polska jest jednym z najważniejszych rynków w Unii Europejskiej i regionie Europy Środkowowschodniej, który jest kluczowym regionem edukacyjnych inwestycji Microsoft. Organizacja międzynarodowej imprezy tej rangi jest dla Polski szansą na promocję kraju, ale także na budowanie przewagi konkurencyjnej w oparciu o innowacyjność i kreatywność.

Podczas uroczystej gali 8 lipca w Operze Narodowej ogłoszono wyniki światowych finałów Imagine Cup 2010, największego konkursu technologicznego dla studentów. Konkurowali oni w głównych pięciu kategoriach: Projektowanie Oprogramowania, Projektowanie Systemów Wbudowanych, Media Cyfrowe, Technologie Informatyczne oraz Projektowanie Gier. W uznawanej za najbardziej prestiżową kategorii Projektowanie Oprogramowania zwyciężyła drużyna Skeek z Tajlandii. W dodatkowej kategorii Internet Explorer 8 trzy pierwsze miejsca zajęły zespoły z Polski.

Przed finałami specjalnie dla uczestników Imagine Cup Instytut Wzornictwa Przemysłowego, partner konkursu, przygotował MediaLab - studio mulimedialne. Uczestnicy Media Lab mieli wyjątkową okazję wypróbować możliwości mPOSITION, innowacyjnego stanowiska do pracy z komputerem w pozycji siedząco-leżącej, które miało wczoraj swoją światową premierę. Stanowisko zostało zaprojektowane przez niezależnego studia projektowego Studio 1:1 Jarosław Szymański i wyprodukowane na podstawie badań ergonomicznych Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz przez polskiego producenta PROFIm. Studenci zostali oprowadzeni również po wystawie 21 design stories. Studia Przypadków, w ramach której mPOSITION jest polskim przykładem efektów udanej współpracy między projektantami i producentami.

Światowe finały Imagine Cup 2010 odbywały się od 3 do 8 lipca 2010 po raz pierwszy w Polsce. Do Warszawy przyjechało ponad 400 reprezentantów z blisko 100 krajów, którzy rywalizowali w 5 kategoriach o tytuł najbardziej kreatywnych studentów na świecie. W przyszłym roku finały Imagine Cup odbędą się w Stanach Zjednoczonych, w Nowym Jorku.

Studenci rywalizowali w pięciu kategoriach:

  • Projektowanie Oprogramowania,
  • Projektowanie Systemów Wbudowanych,
  • Projektowanie Gier,
  • Media Cyfrowe,
  • Technologie Informatyczne.

Światowe finały 2010

Informacji udzieli Ci:

Małgorzata Wrocławska-Sznejder
tel.(22) 860 01 60
e-mail: malgorzata_wroclawska@iwp.com.pl