DESIGNER ROKU

dobry_wzor_k____ko2.jpg

Designer Roku 2013 - nagroda specjalna prezesa IWP dla najlepszego polskiego projektanta - Joanna Leciejewska

Uzasadnienie:

7d7469a57ca8565c3d429fb13cdd2a4f.jpgJoanna Leciejewska (ur. 1976) to projektantka wszechstronna i nie bojąca się wyzwań. Bardzo skromna, podchodząca do zawodu projektanta z ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego.

W 2005 roku obroniła pracę magisterską w Pracowni Projektowania Opakowań i swoje pierwsze profesjonalne projekty poświęciła opakowaniom owoców i kwiatów. Równolegle rozwijała swoja pasję projektowania lamp i oświetlenia, jeszcze jak studentka zdobywając nagrody za swoje lampy: w 2003 r. - pierwsze miejsce za najlepszy produkt na warszawskich Targach „Światło” dla reflektora TOPO, dwa złote medale na Międzynarodowych Targach Poznańskich, w 2004 i 2005 r., za kolekcje K.R.A. i KIKA. Za oświetlenie nagradzali ją w swoich konkursach światowi potentaci, tacy jak Osram czy Philips. Ostatnio pokazała się jako współprojektantka nowoczesnego bio kominka "Pyramid Commerce" na prezentacji polskiego designu, podczas Międzynarodowych Targów w Mediolanie.

Uwagę naszych ekspertów zwróciła już rok temu, kiedy ocenialiśmy współprojektowany przez nią wraz z Piotrem Kuchcińskim zestaw mebli 4You, wyprodukowany przez firmę Meble Vox. Meble 4 YOU cechowała wrażliwość na zmianę stylu życia, na różnorodne potrzeby wszystkich grup wiekowych – był to zestaw doskonale zaprojektowany, elastyczny i bardzo nowoczesny.

W tym roku, w konkursie Dobry Wzór, projektantka znowu zaskoczyła nas kreatywnością: już nie opakowania, lampy, kominki czy meble – ale profesjonalny sprzęt optyczny – LORNETKA 8X56 ROH, wyprodukowana przez firmę Delta Optical. Uniwersalna lornetka dla myśliwych, ornitologów, a nawet astronomów! Dzięki soczewkom z szkła niskodepresyjnego przydatna do obserwacji tak dziennych jak i nocnych. Kobieca, lekka, w doskonale zaprojektowanym opakowaniu – miłym w dotyku i estetycznym.

I właśnie za to połączenie profesjonalizmu z kobiecą wrażliwością, za projektowanie odważne, świadome, ale otwarte na użytkownika – w dwudziestej, jubileuszowej edycji konkursu Dobry Wzór prezes IWP przyznała nagrodę DESIGNER ROKU pani Joannie Leciejewskiej z Poznania.
 

 

KONTAKT

Zgłoszenia do konkursu:
Joanna Wątrucka
Tel. (22) 860 03 68
e-mail: joanna_watrucka@iwp.com.pl
 

Informacji udzieli Ci:
Anna Weresińska
tel.(22) 860 02 85
e-mail: anna_weresinska@iwp.com.pl

Małgorzata Wrocławska-Sznejder
Tel.: (22) 860 01 60
e-mail: malgorzata_wroclawska@iwp.com.pl