WZÓR ROKU 2011

26.jpg

DynaCook X5 gazowa płyta ceramiczna
Producent: Dynaxo Sp. z o.o.
Projekt: Paweł Nowak i Stanisław Szyling (technika), Małgorzata Brzóska-Nowak (design)
Cena: 3800 zł

Uzasadniene:

Minister Gospodarki podjął decyzję o przyznaniu nagrody specjalnej „Wzór Roku 2011” produktowi pod nazwą „DYNACOOK X5” (gazowa płyta ceramiczna).

Projekt gazowej płyty ceramicznej firmy Dynaxo Sp. z o.o. to innowacja na skalę światową, a jednocześnie przykład dojrzałości polskiego wzornictwa. Dojrzałości producenta, który wykorzystał potencjał zespołu projektowego do stworzenia prostego i bardzo funkcjonalnego produktu, który może być wykorzystany w niemal 100% gospodarstw domowych, a jednoczenie przyczyniającego się do rozwiązania problemów energetycznych poprzez optymalizację zużycia energii oraz wykorzystanie dostępnych zasobów surowca. Świadczy jednocześnie o dojrzałości konkursu Dobry Wzór, dzięki któremu został zauważony i doceniony produkt prosty, który zapewne nigdy nie stanie się tak zwaną wizerunkową „ikoną wzornictwa”, w którym jednak został doskonale wykorzystany potencjał dojrzale rozumianego wzornictwa na którym może budować przyszłość polska gospodarka.

Produkt ten jest dobrym przykładem wykorzystania w praktyce wyników prowadzonych prac badawczo-rozwojowych, wskazujących na potencjał dla rozwoju nowych, tańszych w eksploatacji oraz praktycznych rozwiązań w dziedzinie artykułów gospodarstwa domowego.

KONTAKT

Zgłoszenia do konkursu:
Joanna Wątrucka
Tel. (22) 860 03 68
e-mail: joanna_watrucka@iwp.com.pl
 

Informacji udzieli Ci:

Małgorzata Wrocławska-Sznejder
Tel.: (22) 860 01 60
e-mail: malgorzata_wroclawska@iwp.com.pl

 Katarzyna Figura
Tel.: (22) 860 00 82
e-mail: katarzyna_figura@iwp.com.pl