Strona główna » Projekty » Baza projektantów i przedsiębiorców Wizytownik

BAZA PROJEKTANTÓW I PRZEDSIĘBIORCÓW WIZYTOWNIK

type_away_unsplashmini.jpg

Wizytownik to baza projektantów i firm, które inwestują w design - bezpłatna, dostępna na portalu Wzornictwo-Biznes-Zysk, bez konieczności logowania.

To jedyna taka baza, w której swoje portfolio i katalog produktów mogą zaprezentować zarówno projektanci, jak i producenci. Liczba profili cały czas rośnie, dziś to ponad 300 wizytówek profesjonalistów. Swoje strony w Wizytowniku posiadają m.in. projektanci aplikacji, środków transportu, maszyn przemysłowych, mebli, grafiki użytkowej i sprzętu medycznego - wśród nich zdobywcy polskich i zagranicznych nagród w dziedzinie wzornictwa. W drugiej bazie znajdziemy wizytówki zarówno mikroprzedsiębiorców, jak i dużych firm o uznanej renomie na polskim i globalnym rynku - producentów mebli, oświetlenia, ceramiki, akcesoriów dla dzieci, sprzętu RTV i AGD i wielu innych.

 Przechwytywanie_1.JPG

Każda wizytówka to m.in. kontakt, galeria projektów i produktów wdrożonych na rynek, informacje o nagrodach i dotychczasowych klientach. Korzyści z założenia wizytówki to m.in. prezentacja portfolio, bezpłatna reklama produktów firmy, łatwe nawiązanie kontaktu z projektantem lub przedsiębiorcą, wygodna wyszukiwarka, która pomoże znaleźć właściwego partnera do biznesu. W zależności od tego, czym zawodowo się zajmujemy, możemy znaleźć potencjalnych klientów lub wykonawców.

  • Jesteś przedsiębiorcą? Poszukujesz projektanta lub design managera?  Chcesz pokazać to, co przyniosło Ci rynkowy sukces, masz pomysły na nowe przedsięwzięcia?
  • Prowadzisz studio projektowe i poszukujesz nowych klientów? Szukasz sposobu dotarcia do producentów, chcesz zaprezentować swoje projekty - te które odniosły sukces oraz te, które chciałbyś wdrożyć do produkcji?
  • Jesteś początkującym projektantem z pierwszymi sukcesami na koncie i chcesz pokazać swoje możliwości?

Stwórz swój profil w Wizytowniku, zarządzaj nim, zamieszczaj najnowsze realizacje i pozwól się znaleźć. Korzystaj z wygodnej wyszukiwarki i znajdź partnera do biznesu w swoim mieście. Baza jest całkowicie bezpłatna.

wizy.JPG


Na przełomie 2014 i 2015 roku Polska Agencja Rozwoju Przemysłu opublikowała raport pt. "Diagnoza stanu designu w Polsce". Badanie przeprowadzone na grupie 281 osób: 239 projektantów i 54 design managerów dostarczyło wielu cennych informacji dotyczących współpracy projektantów i przedsiębiorców. Dowiadujemy się m.in., że dominującą formą pozyskiwania nowych klientów i zleceniodawców jest korzystanie z "własnych kontaktów", "z polecenia" lub "inicjatywy samego klienta". Jedynie co piąty badany wskazał, że aktywnie szuka zleceń. Jednocześnie aż co piąty badany nie posiada swojego portfolio.

Dla tych projektantów i przedsiębiorców, którzy nie mają własnej strony internetowej, a chcieliby dotrzeć ze swoimi projektami do branży, profil w profesjonalnej bazie projektantów i przedsiębiorców to dobra alternatywa.
 

*Portal internetowy Wzornictwo-Biznes-Zysk

Portal www.projekt-wbz.com.pl jest platformą komunikacji i wiedzy, integrującą przedsiębiorców, projektantów, uczelnie i podmioty zajmujące się promocją i doradztwem w zakresie wzornictwa przemysłowego i innowacji.

Dostarcza specjalistyczną wiedzę, metodologię i praktyczne rozwiązania, pokazuje na przykładach, jak skutecznie tworzyć i wprowadzać na rynek innowacyjne produkty oraz prezentuje polskie wzory przemysłowe, które odniosły sukces. To m.in. studia przypadków, przykłady dobrych praktyk oraz materiały pochodzące z seminariów i warsztatów realizowanych w ramach projektu. Portal WBZ jest również źródłem wiedzy na temat możliwości finansowania innowacyjnych projektów i dotacji na wzornictwo oraz ochrony prawnej wzorów przemysłowych.
Na portalu dostępna jest aplikacja, która pomaga w samodzielnym stworzeniu briefu projektowego oraz Wizytownik – baza projektantów i przedsiębiorców online z wygodną wyszukiwarką, umożliwiająca nawiązywanie relacji biznesowych między osobami biorącymi udział w projekcie.

* Projekt kluczowy: „Wzornictwo-Biznes-Zysk” finansowany jest z działania 5.2 „Wspieranie Instytucji otoczenia biznesu świadczących usługi proinnowacyjne oraz ich sieci o znaczeniu ponadregionalnym”, Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Czas realizacji projektu 1.06.2014 – 31.12.2015 r.

Link do WIZYTOWNIKA >>

KONTAKT

Informacji udzieli Ci:

Katarzyna Figura
Tel.: (22) 860 00 82
e-mail: katarzyna_figura@iwp.com.pl