Strona główna » Oferta » Promocja Designu » Program "Dobry Wzór"

PROGRAM "DOBRY WZÓR"

logo_DW.jpg

Dobry Wzór to znak, którym Instytut Wzornictwa Przemysłowego co roku nagradza dobrze zaprojektowane produkty dostępne na polskim rynku. Jeśli Państwa firma posiada w swojej ofercie innowacyjny produkt, wyróżniający się ciekawym wzornictwem, rozwiązaniami funkcjonalnymi i walorami rynkowymi, ten konkurs jest właśnie dla Państwa! Skontaktujcie się z nami i dowiedzcie się, co możecie zyskać!

Premiujemy produkty z różnych branż. Oceniamy m.in. meble, oświetlenie, sprzęt AGD, RTV/audio/video, sprzęt i akcesoria komputerowe, aplikacje, oprogramowania, środki transportu i komunikacji, szkło i ceramikę użytkową, tkaniny, odzież i obuwie specjalistyczne, urządzenia sanitarne, materiały i akcesoria wykończeniowe wnętrz, narzędzia, zabawki i gry edukacyjne i rehabilitacyjne, artykuły sportowe i rekreacyjne, grafikę użytkową, identyfikację wizualną, logotypy, branding, grafikę stron internetowych oraz opakowania oraz nowe materiały produkcyjne.

Produkty biorące udział w konkursie, po wstępnej kwalifikacji, poddawane są dwuetapowej ocenie wzorniczej: przez ekspertów IWP oraz międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele instytucji gospodarczych, instytucji i stowarzyszeń działających na rzecz innowacji, w tym poprzez wzornictwo, uznani projektanci.

Od 2016 roku nagrody główne Dobry Wzór przyznawane są w siedmiu kategoriach: Dom, Praca i Sfera Publiczna, Usługi, Nowe Technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne, Transport i komunikacja oraz Moda i akcesoria Nagrodę specjalną Wzór Roku przyznaje minister gospodarki produktowi zaprojektowanemu przez polskiego projektanta i wdrożonemu do produkcji przez polskiego przedsiębiorcę. Nagrodę Produkt Roku przyznaje Agencja Rozwoju Przemysłu dla najbardziej innowacyjnego polskiego produktu. Ponadto prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego przyznaje tytuł Designera Roku najlepszemu projektantowi. Produkty nominowane do finału konkursu są prezentowane na wystawie Dobry Wzór w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

W konkursie Dobry Wzór nagradzany jest dobrze zaprojektowany produkt, ale laureatami są: projektant, który go zaprojektował; producent, który wprowadził go na rynek, dystrybutor, który rekomenduje dobry produkt odbiorcom. Prawdziwym beneficjentem konkursu jest jednak ostatecznie konsument, któremu wskazanie dobrego produktu ułatwia wybór z szerokiej oferty rynkowej. Mamy nadzieję, że dzięki konkursowi Dobry Wzór jego wybory będą coraz lepsze.

Sprawdź jak wziąć udział w konkursie

Napisz do nas:
Imię i nazwisko:
Email:
Telefon:

MASZ PYTANIE?

dobrywzor2016@iwp.com.pl

Rejestracja uczestników konkursu:

Joanna Wątrucka
tel. (22) 860-03-68
e-mail: joanna_watrucka

Kontakt dla mediów:

Małgorzata Wrocławska-Sznejder
Tel. (22) 860 01 60
e-mail: malgorzata wroclawska