DESIGNER ROKU

Dobry Wzór

Nagrodę Prezesa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego dla najlepszego projektanta otrzymał Tomasz Augustyniak

augustyniak1.jpg

 

 

 

 

Uzasadnienie:

Tomasz Augustyniak zajmuje się wieloma dziedzinami projektowania, ale najbardziej znany jest jako projektant mebli. Ukończył Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego poznańskiej ASP - szkoły z bogatą tradycją rzetelnego, rzemieślniczego podejścia do procesu projektowego przy jednoczesnym kształceniu indywidualnego i całkowicie autorskiego poszukiwania nowych rozwiązań. Dyplom z wyróżnieniem obronił w 1993 roku, a tematem pracy była „Niezwyczajna kanapa”.

Zaczynał jako projektant niezależny, potem związał się z grupą projektową Start, a następnie z Autorskim Bankiem Projektów Wzornik. Teraz znowu niezależny, współpracuje z największymi polskimi fabrykami mebli. Ma na koncie ponad 170 projektów wdrożonych do produkcji, udział w kilkudziesięciu wystawach w Polsce i za granicą oraz kilkanaście nagród w konkursach.

Ma 43 lata, mieszka i pracuje w Poznaniu, jest ojcem pięciorga dzieci. Wspólne rodzicielskie i dziecięce doświadczenia wykorzystał w projektowaniu multisensorycznych mebli Meee produkowanych przez firmę Vox Industrie S.A., które zdobyły nagrodę Dobry Wzór 2010 w kategorii Sfera domu.

„Ten projektant jest wyjątkowym przykładem połączenia talentu, profesjonalizmu, umiejętności tworzenia rozpoznawalnego stylu i pragmatycznego podejścia do rynku. Korzystając z jego doświadczenia wielu producentów budowało swoje pierwsze modelarnie i prototypownie. Jego umiejętności poszukiwania nowych rozwiązań i dbałości o wysokie standardy wykonania produktu wiele polskich firm zawdzięcza pozycjonowanie swoich marek na wymagającym i bardzo konkurencyjnym rynku” - powiedziała Beata Bochińska, prezes IWP, uzasadniając wybór Designera Roku 2010.
 

Wywiad z Tomaszem Augustyniakiem, laureatem nagrody Designer Roku

 

 

KONTAKT

Zgłoszenia do konkursu:
Joanna Wątrucka
Tel. (22) 860 03 68
e-mail: joanna_watrucka@iwp.com.pl
 

Informacji udzieli Ci:

Małgorzata Wrocławska-Sznejder
Tel.: (22) 860 01 60
e-mail: malgorzata_wroclawska@iwp.com.pl

 Katarzyna Figura
Tel.: (22) 860 00 82
e-mail: katarzyna_figura@iwp.com.pl