Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Prezes IWP Bożena Gargas wzięła udział w XII Międzynarodowej konferencji „Innowacyjność i kreatywność w gospodarce” organizowanej przez UPRP

W dniach 25-26 marca 2019 r., na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywa się XII Międzynarodowa konferencja„Innowacyjność i kreatywność w gospodarce” pod hasłem  Projektowanie identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa.

Główne zagadnienia konferencji:

 • Komunikacja wizualna przedsiębiorstwa w sferze społecznej, ekonomicznej i kulturowej.
 • Dostępne programy wsparcia współpracy przedsiębiorców z projektantami
 • Projektowanie wizualizacji danych w biznesie
 • Wartość formy graficznej znaku towarowego
 • Prawna ochrona wizerunku marki
 • Komunikacja tradycyjna w innowacyjnym biznesie
 • Jak tworzyć dobre projekty w zgodzie z prawem. Ochrona prawna krojów pisma, layoutów, winiet.
 • Świat cyfrowy - wyzwania dla przedsiębiorców i projektantów graficznych.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie

 • Wystawa znaków graficznych z legendarnej Pierwszej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych z 1969 roku. Na Pierwszej Wystawie, odbywającej się w Związku Polskich Artystów Plastyków w Warszawie, pokazano 335 projektów – m. in. znak Pekao, Mody Polskiej, CPN-u, Unitry, Domu Handlowego "Telimena", czy inne dziś ikoniczne znaki graficzne takich twórców jak: Ryszard Bojar, Roman Duszek, Jan Hollender, Emilia Nożko-Paprocka, Karol Śliwka, Leon Urbański.
   
 • Wystawa „Jak Śliwka w kompot. Polscy ilustratorzy Karolowi Śliwce". Głównym tematem wystawy jest twórczość projektanta, który stworzył niezliczoną liczbę znaków graficznych, w tym słynny znak banku PKO, oraz równie dużą ilość plakatów i opakowań. Inicjatorem wystawy jest Patryk Hardziej (prelegent konferencji). Do projektu zaprosił młodych, wybitnych ilustratorów, którzy podjęli się interpretacji twórczości graficznej Karola Śliwki.
   
 • Wystawa projektu: GIRL, GIRL, GIRL. Doroty Bojanowskiej, absolwentki Wydziału Design na Goldsmiths University w Londynie. Wystawa jest efektem pracy licencjackiej w ramach których historie kobiet z całego świata oraz ich odpowiedzi na pytanie o to, co je frustruje, zostały przedstawione w formie ręcznie nadrukowanego printu na kombinezonach robotniczych. W ten sposób autorka stworzyła platformę pozwalającą kobietom komunikować swoje doświadczenia, a także sprowokowała do publicznej dyskusji.

Prezes IWP Bożena Gargas była prelegentką panelu Komunikacja wizualna przedsiębiorstwa w sferze społecznej, ekonomicznej i kulturowej, który odbył się pierwszego dnia Konferencji.

Podczas wydarzenia zapewniona została transmisja on-line dostępna na stronie UPRP

Szczegółowy program Konferencji >> 

 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78