Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Zmarł Piotr Pawłowski, twórca i prezes Fundacji Integracja

pp_czarne.png

8 października odszedł Piotr Pawłowski (1966-2018), twórca i prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz Fundacji Integracja, jedna z najbardziej skutecznych i uznanych w Polsce osób walczących o włączenie osób niepełnosprawnych we wszystkie dziedziny życia.

Od 25 lat był aktywnym dziennikarzem, działaczem społecznym, pracującym na rzecz likwidacji barier mentalnych społeczeństwa, architektonicznych, cyfrowych i prawnych. Ambasador przemian społecznych w naszym kraju. Stworzył i prowadził największą w kraju platformę informacyjną dla środowiska osób z różnymi niepełnosprawnościami, na którą składają się: magazyn „Integracja”, portal Niepelnosprawni.pl, a przez 20 lat także program TV „Misja Integracja”.
Stworzył program „Polska bez barier”, w ramach którego powstały liczne konferencje, publikacje, a także wzrosła dostępność architektoniczna wielu polskich miast. Tworzył projekty edukacyjne, m.in. „Wrażliwość na niepełnosprawność”, „Architektura bez barier”, „Razem w naszej szkole”.

Jako członek jury, od 2010 roku Piotr Pawłowski współpracował z IWP w projekcie konkursu Dobry Wzór. Latem tego roku Fundacja Integracja współtworzyła z nami raport o barierach integracji w polskich szkołach.
Będzie nam zawsze brakowało profesjonalizmu Piotra Pawłowskiego, jego szerokiego spojrzenia i wrażliwości.

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78