Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

HPC4POLAND - bezpłatne warsztaty

hpc.jpg

Warsztaty HPC4POLAND - wykorzystania potencjału komputerów wysokiej mocy obliczeniowej dla biznesowych celów firm produkcyjnych w Polsce


Termin i miejsce warsztatów do wyboru:

  • 13 września 2016 – POZNAŃ, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe
  • 20 września 2016 – WARSZAWA, Instytut Wzornictwa Przemysłowego

Warsztaty HPC4POLAND zostały opracowane z myślą o polskich przedsiębiorstwach produkcyjnych, dla których wykorzystanie potencjału komputerów wysokiej mocy obliczeniowej stanowi szanse optymalizacji dotychczasowych metod badawczych, analitycznych i procesów testowania projektowanych produktów.

Zaproszeni goście mówić będą o praktycznym zastosowaniu tych metod dla przemysłu oraz korzyściach z ich zastosowania dla celów biznesowych firm produkcyjnych.

W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli również szansę zgłębić swoją wiedzę na temat analitycznego potencjału HPC (High Performance Computing). Doświadczeni eksperci przybliżą szereg studiów przypadków wykorzystania HPC w Polsce i na świecie.
Program spotkania obejmuje również zbiór informacji na temat pozyskania źródeł finansowania eksperymentów z dostępnych w Polsce środków wsparcia przedsiębiorstw. Udział w warsztacie pozwoli także na indywidualne rozmowy z ekspertami w zakresie wykorzystania komputerów wysokiej mocy obliczeniowej w ramach przygotowanego dla uczestników Punktu Konsultacyjnego podczas trwania warsztatów.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

W celu zapoznania się z AGENDĄ WARSZTATU oraz ZGŁOSZENIA UDZIAŁU należy wypełnić formularz rejestracji dostępny online http://www.hpc4poland.pl/warsztaty/
 

Więcej informacji udzieli:
Aleksandra Chruściel-Bujnowska, tel: 22 860 02 05/e-mail: aleksandra_bujnowska@iwp.com.pl

Zapraszamy!

 

O HPC4POLAND

HPC4Poland jest europejskim projektem realizowanym w ramach Horyzontu 2020 mającym na celu oszacowanie potencjału wdrożenia i wsparcie wdrażania technologii High Performance Computing i High Performance Cloud Computing w polskich przedsiębiorstwach. W skład konsorcjum zarządzającego projektem wchodzą: FundingBox Accelerator Sp. z o.o., Instytut Wzornictwa Przemysłowego Sp. z o.o., Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Dostępność usług obliczeń dużej mocy (z ang. High Performance Computing – HPC) znacząco wpływa na konkurencyjność firm. Dla przykładu, prowadzenie symulacji wytrzymałościowych elementów maszyn, uwzględniających liczne zmienne czynniki i parametry, wymaga ogromnych mocy obliczeniowych i kosztownego oprogramowania. Podczas gdy duże firmy zwykle dysponują własnymi kompetencjami i zasobami obliczeniowymi, dla firm MSP prowadzenie obliczeń/symulacji stanowi wyzwanie techniczne, jak i finansowe. W rezultacie firmy MSP rezygnują z prowadzenia symulacji cyfrowych, tracąc czas, środki i przewagę konkurencyjną.
Celem HPC4POLAND jest podniesienie dostępności narzędzi obliczeniowych w chmurze, tj. w postaci dedykowanych aplikacji, optymalizujących czas i koszty zdalnego prowadzenia obliczeń. Aby optymalnie ukształtować nowe narzędzia HPC oraz modele ich udostępnienia, zapraszamy polskie małe i średnie firmy produkcyjne do podzielenia się dotychczasowymi doświadczeniami i oczekiwaniami w tym zakresie.

Więcej >>

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78