Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Konkurs Young Design 2016 rozstrzygnięty!

Jan Pfeifer, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie został zwycięzcą 9. edycji Young Design. 16 czerwca 2016 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego Kapituła Stypendialna wybrała zwycięzcę spośród dziewięciu finalistów.
Young Design ma na celu wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia, takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem. Do konkursu przystąpiło 46 uczestników. 
Laureat, Jan Pfeifer, otrzymał stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości
20 000 zł
ufundowane przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. dr hab. Piotra Glińskiego, staż w Studio Rygalik, konsultacje biznesowe w Startup Academy oraz możliwość prezentacji na gali Dobry Wzór w październiku.
yd.jpg

Jan Pfeifer, laureat stypendium im.Wandy Telakowskiej w konkursie Young Design 2016, fot. PAT MIC/IWP

Jan Pfeifer, projektant, absolwent (2016 r.) wydziału wzornictwa na ASP w Warszawie. Współpracuje z warszawskim zakładem rzemieślniczym - Pracownia Abażurów Grochowska oraz projektuje pomoce dydaktyczne dla nauczycieli.

W finale konkursu Jan Pfeifer zaprezentował barierkę - instrument miejski, autorski instrument muzyczny, pomysł na rewitalizację barierki w Parku Bródnowskim w Warszawie. Celem projektu jest stworzenie miejsca spotkań, zabaw, doświadczeń audialnych oraz dialogu między ludźmi. Propozycja miejskiego instrumentu ma zachęcić ludzi do wspólnej interakcji i muzykowania.

instrument_miejski1.JPG

Barierka – instrument miejski, proj. Jan Pfeifer

Jury Young Design 2016 zwróciło uwagę na potencjał innowacyjny projektów Jana Pfeifera, ich oryginalność i umiejętność odpowiadania na wyższe potrzeby społeczne. Jury doceniło to, że Jan Pfeifer umie spojrzeć na rzeczywistość i zagadnienie projektowania produktu w syntetyczny sposób i proponuje rozwiązania nowatorskie i odchodzące od projektowego standardu. Główna nagroda została przyznana za odwagę myślenia, wyczucie formy i świeże spojrzenie na design.

Ponadto finalistka Young Design 2016, Klaudia Gołaszczyk, absolwentka (2016 r.) wzornictwa na ASP w Katowicach, została wyróżniona przez firmę ZORTRAX drukarką 3d Zortrax M200, materiałami do druku 3d oraz możliwością stażu w firmie Zortrax.

yd2.jpg

Klaudia Gołaszczyk, laureatka nagrody Zortrax w konkursie Young Design 2016, fot. PAT MIC/IWP

Nagroda została przyznana Klaudii Gołaszczyk za jej znajomość procesu prototypowania na każdym etapie, wysoką jakość i estetykę wykonania projektu. Firma Zortrax uznała również, że drukarka 3D Zortrax M200 będzie narzędziem, które Klaudia w pełni wykorzysta do dalszego rozwoju i które usprawni jej pracę nad przyszłymi projektami.

Klaudia Gołaszczyk prezentowała w finale Young Design m.in. projekt linii produktów Kenwood.

Kenwood1.JPG

Linia produktów Kenwood, proj.Klaudia Gołaszczyk

Przewodnicząca jury Katarzyna Rzehak, dyrektor kreatywna w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego,
Anna Bejnarowicz, kierownik marketingu w NOTI,
Maciej Głogowski, business development manager we FLOWAIR Głogowski i Brzeziński ,
Mariusz Makowski, manager w DuPont Poland,
Janusz Dubiel, dyrektor sprzedaży ds. klientów kluczowych w Kanlux,
Rafał Słabik, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w CELLFAST,
Rafał Domaradzki, dyrektor departamentu marketingu w Ceramika Paradyż,
Olga Bojarska, specialist campaign marketing w ZORTRAX


https://www.iwp.com.pl/young_design 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78