Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Za nami ostatnie seminarium WBZ - "Wzornictwo to zysk".

20151126_IWP_WBZ_Semini.jpg

fot. Krystian Szczęsny/FOTOactions

26 listopada w siedzibie IWP odbyło się czwarte i zarazem ostatnie, podsumowujące seminarium projektu Wzornictwo-Biznes-Zysk. 

W trzech panelach dyskusyjnych seminarium "Wzornictwo to zysk" udział wzięli przedstawiciele firm i współpracujący z nimi projektanci, którzy dzięki efektywnemu wykorzystaniu wzornictwa odnieśli sukces rynkowy w Polsce i z powodzeniem funkcjonują na rynkach zagranicznych. W wydarzeniu uczestniczyli również goście specjalni - Tony Castro, Einar Hareide oraz Gian Luigi Longinotti–Buitonii - projektanci i eksperci pracujący dla takich marek, jak Ferrari Maserati, Saab i Jeanneau.
Seminarium było również okazją do podsumowania projektu Wzornictwo-Biznes-Zysk, realizowanego przez IWP od 1 czerwca 2014 do końca tego roku. W ramach projektu zrealizowano 12 warsztatów, w których łącznie wzięło udział 345 osób. Na 6 wystawach towarzyszących warsztatom "Jak zarobić na wzornictwie", pokazaliśmy 150 modelowo zaprojektowanych i wdrożonych produktów polskich producentów i projektantów. We wrześniu br., w pawilonie polskim na Expo w Mediolanie prezentowaliśmy wystawę "Stół Polski. La Tavola Polacca" - 33 produkty związane z kulturą stołu. W ramach projektu odbyły się 4 seminaria, w których uczestniczyło ponad 600 osób. Częścią projektu jest również portal WBZ, na którym prócz licznych publikacji i materiałów multimedialnych i aplikacji do tworzenia briefu projektowego, znajduje się również Wizytownik - stale rosnąca baza, w której dziś jest ponad 260 wizytówek projektantów, studiów projektowych i firm inwestujących we wzornictwo.

Więcej >>

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78