Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

O designie w biznesie w ramach VI Forum Rozwoju Mazowsza 7 i 8 października

Strefa Design_ulotka_1.png

W jaki sposób design tworzy nową jakość i dlaczego powinni się nim zainteresować przedsiębiorcy? Innowacyjną Strefę Designu zaprezentuje firma Willson & Brown podczas VI Forum Rozwoju Mazowsza, które odbędzie się 7-8 października w Warszawie.

Podczas Forum Rozwoju Mazowsza przedsiębiorcy będą mogli się przekonać, że tworzenie nowatorskich rozwiązań, łączących i stawiających na równi potrzeby użytkowników, wymagania biznesowe oraz możliwości technologiczne, przynosi wymierne korzyści. Podnosi bowiem konkurencyjność firmy.

- Design jest wśród przedsiębiorców często postrzegany jedynie jako narzędzie stylizacji istniejących produktów. W moim odczuciu to błąd. Design to nie tylko tworzenie „ładnych” przedmiotów, ale proces inteligentnego nazywania, a następnie rozwiązywania problemów. To narzędzie do budowania nowej oferty produktowej i usługowej, narzędzie do podnoszenia efektywności i konkurencyjności firm. – mówi Wojciech Gackowski, członek zarządu Willson & Brown.

W ramach Strefy Designu firma Willson & Brown przedstawi kilka polskich firm i organizacji wdrażających świadome, strategiczne zarządzanie designem. Wśród nich znajdą się: Florabo, Zieta Prozessdesign, Shima, ELZAB, Narodowy Instytut Audiowizualny NInA, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (UKSW), Managers Group MA (Fornext) oraz Vzór.

Forum Rozwoju Mazowsza to wydarzenie mające na celu popularyzację innowacyjności i przedsiębiorczości w województwie mazowieckim. Skierowane jest ono do przedsiębiorców, samorządów, pracowników naukowych, firm korzystających ze wsparcia unijnego, którym zależy na budowaniu przewagi konkurencyjnej oraz osób chcących rozwijać kompetencje w zakresie nowych technologii, a także szukających przedsiębiorczych rozwiązań i inspiracji. Jednym z obszarów prezentowanych w ramach Forum będzie Strefa Design – Wzornictwo.

Wśród wystawców i gości znajdą się przedsiębiorstwa i organizacje związane z nowoczesnymi kampusami, smart city, R&D, innowacjami społecznymi, finansowaniem innowacji, startupami oraz polskimi produktami. Oprócz elementów o charakterze konferencyjno-wystawienniczym na uczestników wydarzenia czekają także warsztaty i sesje networkingowe, inspirujące do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań.

W dostępie do usług związanych z designem i uświadamianiu, jakie znacznie ma on dla organizacji, ważną rolę odgrywają centra designu. Ich zadaniem jest edukacja i wspieranie świadomego stosowania designu przez firmy oraz instytucje, jak również zapewnianie dostępu do specjalistów i usług niezbędnych do efektywnej realizacji poszczególnych etapów procesu projektowego. Jak to wygląda w praktyce? O tym wszystkim podczas Forum Rozwoju Mazowsza.

Lider Strefy Design - Wzornictwo: Willson & Brown
Koncepcja merytoryczna oraz aranżacja Strefy: KAFTI + ThinkDO Studio
Partnerzy: Łódź Design Festival, Instytut Wzornictwa Przemysłowego
Partner medialny: Futu
 

Forum Rozwoju Mazowsza:

VI Forum Rozwoju Mazowsza to konferencja promująca nowy okres programowania funduszy unijnych na lata 2014-2020, mająca na celu popularyzację innowacyjności i przedsiębiorczości w województwie mazowieckim. Podczas dwóch dni wydarzenia, zaprezentowane zostaną osiągnięcia, których udało się dokonać przy wsparciu funduszy unijnych z poprzedniego okresu programowania, w tym duże inwestycje infrastrukturalne. Uczestnicy zdobędą informacje na temat nowej perspektywy unijnej a także najlepszych zagranicznych praktyk, które możemy zaimplementować w przyszłości.
Tegoroczna edycja Forum Rozwoju Mazowsza, poświęcona będzie szeroko pojętej innowacyjności. Wśród wystawców i gości znajdą się przedsiębiorstwa i organizacje związane z nowoczesnymi kampusami, smart city, r&d, innowacjami społecznymi, finansowaniem innowacji, startupami oraz polskimi produktami. Oprócz elementów o charakterze konferencyjno- wystawienniczych na uczestników wydarzenia czekają także warsztaty i sesje networkingowe, inspirujące do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań.

www.forumrozwojumazowsza.pl

 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78