Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Finały Światowe Imagine Cup 2015

CK9dixaW8AAHAmP.jpg_large.jpg

W Redmond w USA trwają Finały Światowe Imagine Cup 2015. Polskę reprezentuje drużyna Serious English Name, zwycięzcy krajowych finałów, które odbywały się w kwietniu w IWP. Studenci z Łodzi zaprezentowali projekt Bandbarian, grę w której użytkownik śledzi losy wojownika i ćwiczy razem z nim przy wykorzystaniu opaski Fitbit. Bandbarian śledzi losy wojownika podczas misji, mającej na celu zwiększanie swojej siły. Aby osiągnąć ten cel, gracz musi ćwiczyć razem z postacią. Gra śledzi wyniki ze elektronicznej opaski fitness Fitbit i przekłada je na postęp wojownika w grze. W ten sposób zarówno gracz, jak i jego awatar dążą do lepszej kondycji.
W skład drużyny Serious English Name wchodzą studiujący na Uniwersytecie Łódzkim: Bartosz Jędrasik, Renata Ciesielska, Łukasz Kraśniewski oraz Piotr Rachubiński. Nad działaniami zespołu czuwa natomiast mentor Piotr Jaszczyk.

W Finałach polska drużyna rywalizuje w swojej kategorii z ośmioma drużynami m.in. z Chin, Malezji, Nepalu, Rosji czy Korei Południowej. Do wygrania są nagrody o łącznej wartości ponad 1 miliona dolarów oraz prywatne spotkanie z CEO Microsoft, Satyą Nadellą. Zwycięzców w trzech głównych kategoriach - Games, Innovation i World Citizenship poznamy 31 lipca.

Więcej >>

Transmisja na żywo >>

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78