Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Po raz dwudziesty drugi Instytut Wzornictwa Przemysłowego ogłosił konkurs Dobry Wzór.

dw2015.jpg

Konkurs Dobry Wzór organizowany jest od 1993 roku. Konkurują w nim ze sobą produkty wskazane przez jedyny w kraju, niezależny monitoring wzorniczy rynku. W wyniku monitoringu do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa.

Celem konkursu jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów.

Produkty i usługi biorące udział w konkursie, poddawane są dwuetapowej ocenie wzorniczej, w pierwszym etapie przez Komisję Ekspertów, która wyłoni finalistów konkursu oraz w drugim przez Jury konkursu, które wybierze laureatów.

W tym roku do konkursu zgłoszono 166 produktów i usług w siedmiu kategoriach:

tabela.JPG

Nagrody główne Dobry Wzór 2015 przyznawane są w siedmiu kategoriach.

Patron Honorowy konkursu, Minister Gospodarki przyzna nagrodę Wzór Roku 2015 dla najlepszego polskiego produktu lub usługi.
Agencja Rozwoju Przemysłu, Partner Strategiczny konkursu nagrodzi tytułem Produkt Roku 2015 najbardziej innowacyjny polski produkt. Prezes IWP wybierze Designera Roku 2015.

Finalistów konkursu poznamy w sierpniu. Gala wręczenia oraz wernisaż wystawy pokonkursowej nagród odbędą się 22 października.
Wystawa pokonkursowa Dobry Wzór 2015 potrwa od 23 października do 29 listopada 2015 r.

iwp_logo.jpg
 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78