Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Znamy Laureata Young Design 2015!

18 czerwca 2015 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego Kapituła Stypendialna wybrała zwycięzcę 8. edycji konkursu Young Design. Jest nim Łukasz Paszkowski absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Young Design ma na celu wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia, takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem. W tegorocznej edycji startowało 45 uczestników. Laureat otrzymał stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 zł ufundowane przez minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Małgorzatę Omilanowską oraz licencję oprogramowania Rhino od LEMONDIM i staż w zespole projektowym PESA Bydgoszcz S.A.

Łukasz Paszkowski jest projektantem wzornictwa przemysłowego oraz komunikacji wizualnej. W 2014 roku ukończył ASP w Katowicach. W roku 2012/2013 został stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia. Za projekt okapu Illumia dla marki Ciarko dostał wyróżnienie Red Dot 2013 w kategorii Product Design.

W konkursie Young Design zaprezentował system modułowych półek jon&joy.

JOIN_JOY_Lukasz_Paszkowski_system_moduowych_polek_Young_Design_2015.jpg


Uzasadnienie jury

"O projekcie: doskonały, zgodny z trendami w projektowaniu system modułowy, powalający w prosty sposób tworzyć elastyczne rozwiązania dla wnętrz.
Praca Łukasza Paszkowskiego to doskonały przykład współczesnego projektowania mebli: funkcjonalnego, odpowiadającego na potrzeby, rozwiązującego problemy. Lekki, niewymagający skomplikowanego montażu system półek, zachwyca prostotą i inteligencją rozwiązania. Przy wdrożeniu powinien przynieść zysk biznesowy, bo jego produkcja jest nieskomplikowana, generująca mało odpadów, łatwa w transporcie i procesie kastomizacji."

Nagrodę specjalną, którą przyznała firma CNS Solutions - półroczną licencję SOLIDWORKS Industrial Designer otrzymał Jan Godlewski za projekt Łóżeczko Nuno. Firma CNS Solutions ufundowała również szkolenie z modelowania bryłowo-powierzchniowego.

FPM_2519_1.jpg

FPM_2655.jpg

Łukasz Paszkowski - zwycięzca Young Design 2015 fot. Patrycja Mic

FPM_2680.jpg

Jan Godlewski, zdobywca nagrody specjalnej fot. Patrycja Mic

 

 

 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78