Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Rola designu w innowacyjnej gospodarce - konferencja Wydziału Wzornictwa ASP

16 i 17 czerwca 2015 przy ul. Myśliwieckiej 8 odbędzie się konferencja pt. "Rola designu w innowacyjnej gospodarce". Organizatorem jest Wydział Wzornictwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Kluczowe cele wydarzenia to otwarcie płaszczyzny do dyskusji o roli, jaką odgrywa design we współczesnej gospodarce oraz umożliwienie nawiązania kontaktów biznesowych absolwentów wzornictwa z przedstawicielami organizacji gospodarczych.

 

Konferencja będzie połączona z wystawą prac dyplomowych studentów i absolwentów Wydziału Wzornictwa ASP. Tłem i zapleczem do planowanego wydarzenia będzie wystawa na Wydziale przy ul. Myśliwieckiej 8 prezentująca roczny dorobek studentów, przede wszystkim jednak dyplomowe prace licencjackie i magisterskie, które powstają na specjalnościach: produkt, komunikacja wizualna i moda. Na obu specjalnościach projekty dyplomowe są doprowadzane do formy makiet, prototypów, co oznacza, że są niekiedy projektami nadającymi się do wdrożenia.  Studenci zaprezentują prace obejmujące projektowanie produktów we wszystkich technologiach, projektowanie modowe, projektowanie usług, aż do projektowania przestrzeni zurbanizowanej i określających jej charakter elementów mebli miejskich.

W programie konferencji organizatorzy przewidują wykłady i prezentacje przedstawicieli przemysłu, Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, władz samorządowych, instytutów branżowych, pracowników Wydziału, prezentacje wybranych prac dyplomowych, dyskusję plenarną oraz networking . Drugiego dnia konferencji odbędzie się jedenasta edycja wydarzenia Creative Mikser - cyklicznych spotkań networkingowych sektora kreatywnego, organizowanych wspólnie przez British Council i Miasto Stołeczne Warszawa.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego objął wydarzenie patronatem.

Więcej >>

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78