Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Rusza Imagine Cup 2015!

indeks.jpgImagine Cup, największy konkurs technologiczny dla studentów, to już nie tylko możliwość współzawodniczenia z najlepszymi zespołami z całego świata oraz świetna zabawa – to realna szansa na realizację swoich pomysłów na biznes.

Poza atrakcyjnymi nagrodami, zwycięskie drużyny otrzymują pełne wsparcie ekspertów Microsoft, a także narzędzia niezbędne do rozwoju swoich projektów już na etapie polskich finałów. Tylko Ci, którzy potrafią połączyć pasję do tworzenia innowacyjnych rozwiązań oraz ciężką pracę, mogą osiągnąć sukces.

Uczestnicy mogą zgłaszać swoje projekty w jednej z trzech głównych kategorii konkursowych: Projekty Społeczne (World Citizenship), Gry (Games) oraz Innowacje (Innovation). Każda z kategorii będzie również oferowała możliwość wzięcia udziału w rozgrywkach on-line, tzw. „Challenges”.

W Pitch Video Challenge, zadaniem jest nagranie 3-minutowego filmu prezentującego pomysł na projekt. Project Blueprint Challenge polega na stworzeniu 5-10-stronicowej propozycji strategii. W User Experience Challenge, należy przedstawić dokumenty, które zobrazują doświadczenia przyszłych użytkowników projektu. Drużyny, które zajmą pierwsze miejsca, otrzymają nagrody w wysokości 3 000 dolarów.

Nowością w edycji 2015 jest wyzwanie Code Hunt Challenge stworzone we współpracy z Microsoft Research. Code Hunt to gra, dzięki której zawodnicy będą mogli podszkolić swoje umiejętności w programowaniu oraz zdobywać nagrody pieniężne. W każdy trzeci weekend miesiąca, aż do końca kwietnia 2015 r., będzie się pojawiać nowe, 48-godzinne wyzwanie. Najlepsze rozwiązanie zadania w najkrótszym czasie gwarantuje 1 000 dolarów, a każdy zawodnik weźmie udział w loterii, w której główną nagrodą jest 5 000 dolarów. Rejestracji można dokonać na stronie Code Hunt Challenge.

Dla osób, które są nastawione na realizację swoich pomysłów, Imagine Cup to najlepsze miejsce żeby stworzyć zespół czy pozyskać środki na działania marketingowe. Przykładem może być rzeszowski zespół Power of Vision, który z projektem Face Controller trafił do finału ostatniej edycji i już zaczął przygotowania do rozwoju swojego biznesu.

„Imagine Cup to świetna okazja żeby zyskać ekspercką wiedzę, znajomości oraz pieniądze na start biznesu. W trakcie konkursu poznaliśmy wspaniałych ludzi, na których pomoc zawsze możemy liczyć, a dzięki Microsoft otrzymaliśmy wsparcie, co pozwoli nam wejść na rynek globalny i konkurować z dużymi firmami. Był to bardzo duży krok na przód, ponieważ nauczyliśmy się jak przekuć nasz projekt w dochodowy biznes”- mówi Norbert Pisz, jeden z twórców projektu Face Controller. „Naszym projektem już zainteresowało się kilku inwestorów i aktualnie pracujemy nad biznes planem, co pozwoli w przyszłym roku rozpocząć dystrybucję w całej Europie oraz w USA.” – dodaje.

Polscy studenci, na podium Imagine Cup stawali aż 23 razy zdobywając 7 pierwszych, 9 drugich i 7 trzecich miejsc. Dla części z nich, tworzenie oprogramowania stało się sposobem na życie, czego przykładem są takie firmy jak Senfino czy DevCore.NET – jeden z partnerów konkursu w Polsce.

Co zyskujesz z Imagine Cup?

  • Środki i zasoby do przeniesienia swojego biznesu na nowy poziom: Twój pomysł od razu staje się centrum zainteresowania bloggerów, ekspertów i inwestorów.
  • Zdobycie doświadczenia w rywalizacji z najlepszymi studentami z całego świata, dobre przygotowanie do technologicznych pitchów.
  • Zdobycie unikalnej wiedzy dzięki najlepszym specjalistom w dziedzinie nowych technologii i biznesu.
  • Szansę na zaprezentowanie swoich pomysłów przed najważniejszymi ludźmi z branży IT jak Bill Gates czy Satya Nadella.
  • Realny wpływ na kształtowanie przyszłości rynku nowych technologii i gier.

Więcej informacji o Imagine Cup 2015 można znaleźć na oficjalnym profilu na portalu Facebook oraz na stronie internetowej. Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego wideo, prezentującego, jak w kilku krokach zgłosić się do konkursu Imagine Cup 2015.

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78