Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Ruszyła kolejna edycja konkursu dla młodych projektantów Young Design 2014!

Po raz siódmy studenci i absolwenci wzornictwa będą mieli szansę zdobyć stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 zł.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przysłać do IWP trzy najlepsze projekty ze swojego portfolio. Spośród wszystkich zgłoszeń zespół ekspertów IWP wybierze 10 finalistów, którzy swoje projekty zaprezentują przed Kapitułą Stypendialną - złożoną z przedstawicieli biznesu.

Na zgłoszenia czekamy do 21 maja 2014 roku.  Zwycięzcę tegorocznej edycji konkursu poznamy 30 maja. 

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski przyjął patronat honorowy nad konkursem, jest też fundatorem głównej nagrody.

Poniżej prezentujemy dotychczasowe Laureatki konkursu Young Design: 

Pierwsza edycja konkursu Young Design odbyła się w 2008 roku.  Laureatką została wtedy Magdalena Sikorska (absolwentka wzornictwa ASP w Poznaniu) za telefon komórkowy dla osób starszych GRAND PHONE.

Magdalena_Sikorska.JPG

 

 

 

 

 W 2009 roku stypendium zdobyła Maja Ganszyniec, absolwentka ASP w Krakowie i Royal College of Art w Londynie, która w finale zaprezentowała projekt Easy plug (gumowy korek do umywalki i wanny, alternatywne rozwiązanie dla osób z problemami motorycznymi , niedowidzących, starszych i dzieci).

EASY_PLUG.JPG

 

 

 

 

 W edycji Young Design 2010 wygrała Daria Piotrowska, absolwentka ASP w Łodzi z projektem "CATPOD" - transporterem dla kotów domowych.

catpod_mini.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Laureatką edycji w 2011 roku była Marta Niemywska, absolwentka Wzornictwa Przemysłowego na ASP w Warszawie oraz VSVU na kierunku Product Design w Bratysławie, która zaprezentowała projekt „Lolliled” - skakankę-latarkę ładująca się poprzez kręcenie nią podczas skakania.

lolied.jpg

 

 

 

 W 2012 roku Young Design wygrała Daria Piotrowska, absolwentka Wzornictwa Przemysłowego na wrocławskiej ASP. Przed jury zaprezentowała projekt nowoczesnego, miejskiego ula dziesięcioramkowego, wielkopolskiego.

wielkopolski_ul_600.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 


W ostatniej edycji stypendium zdobyła Sabina Kamińska z Lublina, absolwentka wydziału Architektury Wnętrz krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych za projekt nowej koncepcji ławek szkolnych FoldDesk.

Meble_szkolne_kaminska_2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji o konkursie oraz dokumenty zgłoszeniowe >>

 

 

 

 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78