Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

IWP podczas VII Ogólnopolskich Spotkań Ekonomii Społecznej

baner_www_750x100-01_1.png 

20 września, podczas drugiego dnia VII Ogólnopolskich Spotkań Ekonomii Społecznej swoją prezentację będzie miała Elżbieta Rozbicka z Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Tematem jej prelekcji będzie design społecznie odpowiedzialny, a więc taki, który wychodzi naprzeciw realnym ludzkim potrzebom, uwzględniając przy tym aspekty ekologii, edukacji, czy uczciwości społecznej.

Omówione zostaną przykłady wzornictwa społecznie odpowiedzialnego przede wszystkim w obszarach, takich jak ekologia (trend EKO wczoraj i dziś), projektowanie bez barier, walka z dyskryminacją, pomoc ludziom wykluczonym. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się również dowiedzieć, jaka jest rola projektanta dziś i jaki ma on wpływ na kształtowanie jutra, czym jest design demokratyczny, zgodny z ideą zrównoważonego rozwoju oraz, tych którzy chcieliby poznać przykłady dobrych praktyk, które pokażą, że design daje pracę nie tylko projektantom.

OSES to organizowane od 6 lat spotkania, które gromadzą przedstawicieli przedsiębiorstw społecznych, kreatorów polityki i nowych rozwiązań w zakresie rozwoju ekonomii społecznej, ośrodków wsparcia ekonomii społecznej, naukowców, bankowców, przedsiębiorców, samorządowców.
Celem spotkań jest integracja środowiska ekonomii społecznej, wymiana doświadczeń i idei, kreowanie nowych rozwiązań. Polska jest jednym z europejskich liderów w zakresie rozwoju ekonomii społecznej.
Całość tegorocznych Ogólnopolskih Spotkań Ekonomii Społecznej zostanie podzielona na dwie części. Pierwszego dnia sesją otwierającą zostanie dokonane resume dotychczasowych dokonań w zakresie ekonomii społecznej, a następnie dyskusja na temat nowych idei. Drugi dzień będzie poświęcony na zagadnienia praktyczne i debaty upowszechniające różne rozwiązania w zakresie przedsiębiorczości społecznej.

Więcej >> 
 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78