Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

10 tysięcy złotych czeka na projektanta, który zaprojektuje dom "współczesnego Nomady/Osadnika”

10 tysięcy złotych czeka na projektanta, który „stworzy dom współczesnego Nomady/Osadnika” – czyli zaprojektuje i wykona instalację, która zdefiniuje najważniejsze trendy we współczesnym designie przestrzeni mieszkalnych.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego objął patronatem konkurs „Współczesny nomada/współczesny osadnik” organizowany przez Elle oraz H&M Home. Konkurs ten jest kierowany do projektantów, architektów, architektów wnętrz, studentów szkół artystycznych i projektowych

Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie wnętrza pawilonu wystawowego o powierzchni 15 m2, który ma być mieszkaniem współczesnego Nomady/Osadnika.
Wnętrze musi odpowiadać na aktualne trendy społeczne, ekonomiczne, rozwój nowych technologii które przekładają się i wpływają na tryb życia, potrzeby i tempo życia współczesnego Nomady.

Nomada jest mobilny, nie przywiązuje się do miesjca. Mieszka i żyje tam gdzie dostanie lepszą prace lub tam gdzie „rzuci” go koroporacja. Potrzebuje nowych wrażeń i doznań.
Sposób jego życia wpływa na to jak mieszka. Nie kupuje mieszkań, nie posiada zbyt wielu przedmiotów, a te które ma, muszą być funkcjonalne i mobilne.

Uczestnik konkursu powinien odnieść się projektowo do zagadnienia „Współczesny Nomada / Współczesny Osadnik” w formie przestrzennej instalacji, inspirowanej opisanymi trendami społecznymi, oraz wykorzystać w niej jesienno-zimową kolekcję H&M Home z takimi elementami jak kolor, struktura lub charakter tkanin.

Nagrodą w konkursie, poza sumą 10 000 zł, jest ekspozycja zwycięskiej instalacji w przestrzeni publicznej w Warszawie, Poznaniu lub Krakowie. Prace należy nadsyłać do 27 września.


Więcej informacji o konkursie www.elle.pl/hm
 

h_m_plakat_internet.jpg

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78