Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Dwie polskie drużyny na podium w Światowych Finałach Imagine Cup 2013!

Największy na świecie konkurs technologiczny Imagine Cup 2013 po raz kolejny zakończył się sukcesem dla polskiej reprezentacji. Dwie drużyny z Polski startujące w kategorii Windows Phone Challenge znalazły się na podium. Zespół WeRule z Gdańska i zespół FRONT z Warszawy zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Wśród finalistów w kategorii Innovation Polskę reprezentował się również zespół TapBoarders z Poznania. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 11 lipca w Petersburgu.

ImagineCup_2013__zespol_WeRule.jpg

 


fot. Microsoft

Zespół WeRule z Politechniki Gdańskiej w składzie: Karol Stosik, Paweł Nowakowski i Mateusz Nowak zdobył srebrny medal i nagrodę pieniężną w wysokości 5000 USD w kategorii Windows Phone Challenge. Autorski projekt studentów z Gdańska to Modern Drug Test – aplikacja przeznaczona na urządzenia mobilne, pozwalająca na wykrywanie osób będących pod wpływem narkotyków. Jej działanie opiera się na analizie ludzkiego oka i odszukiwaniu w nim anomalii typowych dla osób, które zażyły środki odurzające.
„Stanęliśmy na podium finałów Imagine Cup 2013 – jesteśmy w gronie najlepszych na świecie! To ogromna motywacja do dalszej pracy nad naszą aplikacją i kolejnymi projektami. Udział i wygrana w największym konkursie technologicznym na świecie to doświadczenie, które na pewno zaowocuje w przyszłości” – powiedział Karol Stosik z zespołu WeRule z Politechniki Gdańskiej.

ImagineCup_2013__zespol_Front.jpg

 

Laureatem trzeciego miejsca w tej samej kategorii i zdobywcą nagrody w wysokości 3000 USD został zespół FRONT z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie w składzie: Marcin Cieślewicz, Kamil Krajewski, Marcin Perka, Artur Stachurski. Studenci stworzyli projekt COPE (Common Operational Picture Environment) – platformę informatyczną umożliwiającą koordynację jednostek uczestniczących w dowolnej akcji, zwiększającą ich przewagę. COPE wspomaga również proces zarządzania jednostkami na każdym poziomie dowodzenia, a to wszystko dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu i technologii takich jak GPS, smartfony, tablety, rzeczywistość rozszerzona. „Bardzo się cieszymy z super wyniku w Finałach Światowych Imagine Cup 2013. Nasz sukces jest dowodem na to, że warto próbować, ponieważ braliśmy udział w konkursie już kilkakrotnie i pierwszy raz świętujemy zdobycie medalu” – powiedział Artur Stachurski z zespołu FRONT z Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy.

Nasz kraj w Petersburgu reprezentował także zespół TapBoarders z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w składzie: Tadeusz Makuch, Aleksandra Olejniczak, Stefania Tempłowicz, Bartosz Matuszewski. Projekt studentów z Poznania zakwalifikował się do światowych finałów w kategorii Innovation. Drużyna opracowała Multiboard – platformę pozwalającą na uruchamianie gier planszowych w wersji elektronicznej na wielu połączonych ze sobą urządzeniach mobilnych, takich jak tablety czy smartfony.

W światowych finałach konkursu uczestniczyło 87 zespołów studenckich z 71 krajów, które najpierw wygrały konkursy lokalne i internetowe. Gala finałowa Imagine Cup odbyła się w zabytkowym Teatrze Aleksandrinskim w obecności ponad 800 studentów, sędziów, partnerów przyznających dodatkowe nagrody i dziennikarzy z całego świata. Uroczystość ta stanowiła punkt kulminacyjny konkursu. Steve Ballmer, CEO Microsoft, w przekazie wideo wyemitowanym podczas uroczystości rozdania nagród już zapowiedział przyszłoroczną edycję konkursu. Ogłosił, że w 2014 roku konkurs Imagine Cup odbędzie się w Seattle (USA).

Znakomite wyniki Polaków w Imagine Cup 2013 to nie pierwszy sukces naszych studentów w konkursie Microsoft. Dotychczas Polscy studenci stawali na podium aż 21 razy, zdobywając 7 pierwszych, 8 drugich i 6 trzecich miejsc.

Gratulujemy!

źródło: Microsoft

ImagineCup_2013__zdjecie_grupowe.jpg
 

 

fot. Microsoft

 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78