Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Trwa pierwszy dzień światowych finałów Imagine Cup 2013

ic_1.jpg

Dziś w Petersburgu rozpoczynają się światowe finały największego konkursu technologicznego dla studentów organizowanego przez Microsoft – Imagine Cup 2013. Silna reprezentacja trzech drużyn z Polski już jest na miejscu, aby zmierzyć się z przedstawicielami 68 innych krajów i zawalczyć o najwyższe nagrody w historii konkursu, o łącznej wartości ponad miliona dolarów!

Tegoroczna, 11. edycja Imagine Cup spotkała się z największym w historii zainteresowaniem studentów, zanotowano aż 70-procentowy wzrost liczby uczestników w stosunku do poprzedniego roku. Do finałów zakwalifikowało się 86 drużyn z 69 krajów z całego świata. 305 młodych innowatorów przyjechało do Petersburga, aby rywalizować o nagrody pieniężne o łącznej wartości $1,000,000 oraz o szereg dodatkowych nagród i wyróżnień od sponsorów. Udział w finałach konkursu Imagine Cup to niepowtarzalna okazja dla studentów z całego świata do zaprezentowania autorskich innowacyjnych projektów z wykorzystaniem najnowszych technologii i zmierzenia się z innymi drużynami. To także ogromna szansa dla młodych ludzi na zdobycie cennego doświadczenia, realizację marzeń, a także na zwiększenie swoich szans na sukces na rynku pracy.

Studenci_z_Polski_Imagine_Cup_2013.JPG

 

 

 

 

 

 Reprezentanci Polski na światowych finałach Imagine Cup fot. Microsoft

 Polskę w Petersburgu reprezentują aż trzy zespoły:
• Zespół TapBoarders z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu z projektem Multiboard – platformą do grania w gry planszowe w wersji elektronicznej w kilka osób jednocześnie.
• Zespół FRONT z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z projektem COPE – platformą informatyczną umożliwiającą koordynację osób uczestniczących w dowolnej akcji i zwiększając przewagę informacyjną tych jednostek.
• Zespół WeRule z Politechniki Gdańskiej z projektem Modern Drug Test – aplikacją na urządzenia mobilne sprawdzającą czy dana osoba znajduje się pod wpływem narkotyków.

Tegoroczna edycja konkursu została przeprowadzona według nowych, odświeżonych zasad. W ramach 3 głównych kategorii: Gry, Innowacje i Projekty Społeczne zadaniem studentów było opracowanie autorskiego pomysłu w oparciu o rozwiązania technologiczne Microsoft. Oprócz tego odbywały się tzw. Challenges online, koncentrujące się na konkretnych technologiach i platformach: Aplikacje Windows 8, Windows Azure oraz Windows Phone. Drużyna z Poznania pretenduje to zwycięstwa w kategorii Innovation, zaś drużyny z Warszawy i Gdańska zakwalifikowały się do ścisłej czołówki dzięki udziałowi w Windows Phone Challenge.

„Bardzo się cieszę, że będę mógł kibicować w Petersburgu aż trzem polskim drużynom, które dostały się do finałów światowych Imagine Cup 2013. To świetny wynik – Polska obok Francji i Chin ma najsilniejszą reprezentację narodową spośród 69 krajów. Fantastyczne wyniki polskich studentów w konkursie Imagine Cup nie są jednak zaskoczeniem, ponieważ nasze drużyny od lat zajmują najwyższe miejsca na podium tych największych technologicznych rozgrywek. Wierzę, że tak samo będzie w tym roku i trzymam mocno kciuki za polską reprezentację.” – powiedział Rafał Albin, Dyrektor Działu Nowych Technologii (Developer & Platform Group) w polskim oddziale Microsoft.

Polscy studenci niezmiennie od 2005 roku odnoszą sukcesy w kolejnych edycjach Imagine Cup. Do tej pory aż 21 razy stawali na podium, zdobywając 7 pierwszych, 8 drugich i 6 trzecich miejsc. Trzymamy kciuki za sukces polskich studentów w tegorocznej edycji konkursu!

Transmisję z Petersburga można oglądać każdego dnia finałów pod tym linkiem. Gala finałowa, podczas której ogłoszeni zostaną zwycięzcy we wszystkich kategoriach, rozpocznie się 11 lipca o godzinie 15:30 polskiego czasu.

Więcej informacji o Imagine Cup można także znaleźć na polskiej stronie konkursu: www.imaginecup.pl.

źródło: Microsoft

 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78