Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Światowe finały Imagine Cup 2013 już wkrótce!

IC13_Russia_1.jpg

Do światowych finałów Imagine Cup 2013 został już niemal tydzień. W dniach 8 – 11 lipca w Petersburgu 3 drużyny z Polski będą współzawodniczyć o najwyższe nagrody w historii konkursu Imagine Cup.

 

swiatowy_final1.jpgZespół FRONT z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie w składzie: Marcin Cieślewicz, Kamil Krajewski, Marcin Perka, Artur Stachurski przygotował projekt o nazwie COPE (Common Operational Picture Environment). Jest to platforma informatyczna umożliwiająca koordynację osób/jednostek uczestniczących w dowolnej akcji, a tym samym zwiększająca przewagę informacyjną (ang. Situational Awareness) tych jednostek. COPE wspomaga również proces zarządzania jednostkami na każdym poziomie dowodzenia, a to wszystko dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu i technologii m.in. smartfonów, tabletów, GPS, AR (rzeczywistość rozszerzona).

swiatowy_final2.jpgProjekt drużyny WeRule z Politechniki Gdańskiej w składzie: Karol Stosik, Paweł Nowakowski, Mateusz Nowak to Modern Drug Test. Jest to aplikacja przeznaczona na urządzenia mobilne, pozwalająca na zbadanie, czy dana osoba znajduje się pod wpływem narkotyków. Jej działanie opiera się na analizie ludzkiego oka i odszukiwaniu w nim anomalii typowych dla osób, które zażyły środki odurzające.

 

 

swiatowy_final3.jpgTrzecią drużyną, która będzie reprezentować Polskę w Petersburgu jest zwycięzca krajowej edycji konkursu – zespół TapBoarders z Uniwerytetu Ekonomicznego w Poznaniu w składzie: Tadeusz Makuch, Stefania Tempłowicz, Aleksandra Olejniczak, Bartosz Matuszewski. Projekt Multiboard to platforma pozwalająca na udostępnienie i uruchomienie gier planszowych w wersji elektronicznej. Uruchomienie gry odbywa się na wielu połączonych ze sobą urządzeniach mobilnych takich jak tablety i smartfony. Połączone urządzenia mobilne tworzą multimedialne i interaktywne środowisko dla graczy. Jednolity standard opisu gier pozwala szybko i tanio przenosić popularne gry oraz tworzyć nowe.

Przypominamy, że krajowe finały Imagine Cup odbyły się w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.

Więcej >>
 

Zobacz relację fotograficzną z finałów krajowych Imagine Cup 2013

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78